Zavrieť

Porady

Poistenie rodinného domu.

Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

miroslavbu Pozri príspevok
Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?
ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Stanislav 1975 Pozri príspevok
ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...
No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sarasara Pozri príspevok
No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.
www.staznosti.sme.sk
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

miroslavbu Pozri príspevok
Patríme medzi tých, ktorých júnová povodeň neobišla. Zo smútkom v očiach sme hľadeli na zatopený dom. Pretože dom máme poistený, nahlásili sme škodovú udalosť a na prekvapenie rýchlo prišiel pracovník poisťovne na obhliadku. Tak ako rýchlo prišiel tak rýchlo aj spísal protokol, pričom vôbec nebral do úvahy skutočné škody a na námietky nereagoval. A aby sme mali o čom uvažovať v akej to vlastne poistovni máme poistený náš dom, po viac ako dvoch mesiacoch sa poisťovňa vôbec nehlási a neplní si voči nám poistné plnenie. Telefonicky som sa chcel informovať o stave vybavenia, operátorka sa opýtala či chcem urgovať vybavenie a tak to aj skončilo.
Prosím, poradíte mi ako postupovať, či tá doba na spracovanie a vyplatenie
vzniknutej škody je v poriadku?
No nepíšete nič ako ste sa s likvidátorom/obhliadkarom dohodli, na poistnom plnení resp. čo ste uviedli do hlásenia ohľadom poistného plnenia, nakoľko poisťovňa spravila obhladku zdokumentovala škodu a momentálne asi čaká na dodanie dokladov o odstránení škôdy... (bločky faktúry a pod...), alebo požiadali ste o zálohu na poistné plnenie aby bolo z čoho odstraňovať???
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ak je to Kooperativa( čo asi aj je),tak sa už nikdy neohlásia...
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adi11 Pozri príspevok
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz
Otom že je lacnejšia vobec nepochybujem..., súhlasím ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

adi11 Pozri príspevok
..a nam spravila Kooperativa o 2 tisicky lacnejsiu poistku na auto ako Alianz
tak to gratulujem, každá uspora v rodinnom rozpočte je len veľkým plus, babka k babce budú kapce... len aby to neskončilo novou témou na porade "ako prinútiť kooperatívu aby preplatila faktúru servisu, poctivo som jej platil lacnú poistku..."
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ice dive Pozri príspevok
tak to gratulujem, každá uspora v rodinnom rozpočte je len veľkým plus, babka k babce budú kapce... len aby to neskončilo novou témou na porade "ako prinútiť kooperatívu aby preplatila faktúru servisu, poctivo som jej platil lacnú poistku..."
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adi11 Pozri príspevok
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?
no adi, nič v zlom,ale fakt si mala byť radšej ticho...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no adi, nič v zlom,ale fakt si mala byť radšej ticho...
..jej a tak som si chcela do jazyka zahryznut..no vidis..uz sa stalo
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adi11 Pozri príspevok
..jej a tak som si chcela do jazyka zahryznut..no vidis..uz sa stalo
Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Stanislav niečo mi ušlo??? Skús byť konkrétnejší.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

adi11 Pozri príspevok
..dakujem..jasne, ze sme sa potesili.. to som ani nemala prezradzat co ?
nie v pohode, ja len, že veľa ludí, hodnotí poistenie podľa ceny a vôbec ich nezaujíma, služby riziká si vlastne kupujú... a potom to má taký zmysel ako poistenie proti uhryznutiu žralokom na Dunaji
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?

0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Ak sa môžem vrátiť k mojej téme, poistné plnenie som v poisťovni požiadal
z rozpočtu poisťovne. A k položenej otázke o poisťovni, nie je to
Kooperatíva. Zatiaľ verím, že sa dá všetko do poriadku aj bez útoku na meno poisťovne. Ale zrejme vo všetkých poisťovniach to bude tak, že klient je zaujímavý kým má platiť. Opačne to je už horšie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
sarasara Pozri príspevok
No Stanko, oni takto riešia poistné udalosti? Si ma nepotešil. Ja som si poistila domácnosť tiež u nich a včera zaplatila ročné poistenie.
Takže prečkať rok a ísť niekam inam.
kooperativa je sprosti podvod zruste to platite podvodnikom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
miroslavbu Pozri príspevok
Ak sa môžem vrátiť k mojej téme, poistné plnenie som v poisťovni požiadal
z rozpočtu poisťovne. A k položenej otázke o poisťovni, nie je to
Kooperatíva. Zatiaľ verím, že sa dá všetko do poriadku aj bez útoku na meno poisťovne. Ale zrejme vo všetkých poisťovniach to bude tak, že klient je zaujímavý kým má platiť. Opačne to je už horšie.
nie milite sa napr . podobne problemi ma aj ceska poistovna slovensko.vzdi je dolezite komu a za co platite.pokial viem tak po obhliadke mozete zacat s rekonstrukciou ,opravou,poistovna vam zaplati len percento z poistnej sumi ,podla poskodenia budovi majetku atd nevim preco nenapisete meno poistovne ak je niekto chrapun tak sa aj ja k nemu budem chovat ako ku chrapunovi.
v piostovni som kedisi pracoval a poistovne tak ako aj telekomunikacie zamestnavaju vela chrapunov, pravnikov ,a pod .ktori maju jedinu napln prace ,vimislat sposob ako co najviac oje...bat zakaznika ak sa chcete s nimi bit sam nemate sancu .internet je na nich bic a ten bic treba pouzit
0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Máte pravdu, môžem sa snažiť koľko chcem, sviňa len sviňou zostane.
Nezaplatili za dva mesiace, pričom ja som svoje poistné platil ešte v predstihu. Jedná sa o poisťovňu UNIQA.
No a skúste si pozrieť ich tlačivo na hlásenie škody cez internet, je tam rovno možnosť výberu úhrady " z rozpočtu poisťovne alebo z účtov".
Zároveň ak by bol problém v nežiadaní alebo nedoložení účtov, je zaujímavé, že obchodník, cez ktorého som poistku vybavoval mi nevie poradiť a odporúča ma na telefonickú linku. A operátor o vybavení neposkytne informácie maximálne si poznačí, že klient urguje platbu. To je výhra.
Zatiaľ sa snažím dopátrať pravdy a svojho poistného plnenia.
0 0
jozefsv jozefsv

jozefsv je offline (nepripojený) jozefsv

zda sa mi ze poistovnam vyplyva zo zakona nejaky termin ukoncenia
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale zasa lepšie ako klincom do oka, nééé?
... nuž Stanko, ja zase mám za sebou véééľmi nepríjemnú skúsenosť s plnením tvojej poisťovne ... takže je to úplne jedno...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať