Zavrieť

Porady

5% do rezervného fondu

Dokedy treba doplniť rezervný fond.Je stanovený nejaký dátum?
Naposledy upravil Luna : 27.05.04 at 08:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Spoločnosť vytvára RF pri svojom vzniku najmenej 10% zo ZI. Tento fond je poninná každý rok dopĺňať o sumu určenú v Spoločenskej zmluve, stanovách, najmenej však vo výške 10% z čistého zisku. a to až do dosiahnutia výšky určenej v Spoločenskej zmluve, stanovách, najmenej však do výšky 20% ZI O tvorbe RF rozhoduje Valné zhromaždenie pri vysporiadaní hospodárskeho výsledku. ( Valné zhromaždenie musí zasadať mini. raz za rok.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    trošku by som poopravila tie percentá v druhej a nasledujúcej vete. RF je povinná spoločnosť dopĺňať každý rok o sumu určenú v spol. zmluve alebo stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku, a to až do dosiahnutia výšky určenej v spol. zmluve, stanovách, najmenej však do výšky 10% základného imania (platí pre s. r. o.). Pri schválení ročnej závierky by sa mal vyčísliť zisk (čistý) a z neho tvora RF - to všetko koná valná hromada. Toto by sa malo udiať do 31. 12. 2004 za rok 2003. Následne nato musíš účtovnú závierku - teda súvahu a výkaz ziskov a strát (a myslím, že aj daňové priznanie) - doručiť do zbierky listín - v lehote 3 mesiacov od schválenia. Zaplatíš za to správny poplatok 1000,- Sk.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    SORRY, samozrejme, že tie percentá ma správne opravila vladan. To bude asi tým, že ešte stále robím s minulým rokom.
    Takže:
    5% z čístého hospodárskeho výsledku až do výšky 10% ZI.
    Vladan díky za opravu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    v pohode. Na to porada je - komunikovanie a komunikovanie, konzultovanie a sem-tam aj dohady:-)))Pekny den

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Čo ak je sro už niekoľko rokov na nule, čiže nemá žiadne príjmy a teda žiadny zisk? Má len ZI. Samozrejme, že nemá z čoho tvoriť RF?!
    Musí doručiť výkazy do zbierky listín aj táto firma? Asi áno, však? Veď to zákon ukladá, no pýtam sa, lebo čo ak...
    A vlastne kde je zbierka listín? Na súde? Alebo nie?

    Ďakujem za veľa odpovedí na veľa otázok.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Po schválení účtovnej závierky, najneskôr do 30 dní, musí aj tá spoločnosť uložiť výkazy do zbierky listín v obchodnom registri, ktorý je príslušnom súde,.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Zbierka listín je na súde.Ale ja už mám minulý rok OK.uzavretý. Všetky percentá viem,a viem aj koľko a z čoho sa doplňa RF.Ja potrebujem vedieť či je nejaký dátum stanovený dokedy treba v priebehu roka tento RF doplniť,alebo je to na mne kedy ho doplním.Viem že ho musím každý rok doplniť.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Pe Beu.Ja si myslím, že aj keď je spoločnosť na nule a robí uzavierku.Tak musíš dať aj do zbierky listín.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som sa asi nejako zle vyjadrila, ale presne to som myslela, že aj keď je spoločnosť na nule, po schválení závierky, musí výkazy vložiť do zbierky listín.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Veľmi pekne ďakujem Luni aj mojej menovkyni

    Ešte pre Lunu - ja si myslím, že na tom nezáleží kedy, nakoniec nevidím problém zaúčtovať RF hneď po odsúhlasení zisku valnou hromadou, najneskôr však do konca roka (ak sa mýlim, prosím opravte ma).

    Prekrásny weekend všetkým.

    siman01 je offline (nepripojený) siman01

    siman01
    Iba taka informacia spolocnost moze dobrovolne zriadit rezervny fond uz pri jej vzniku, t.z. nie je to jej povinnost. Zalezi na spolocenskej zmluve a ochote spolocnikov , §67 a §124 /pri s.r.o./ OZ 513/1991 Zz.

    (1) Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    A mohli by ste mi napísať na čo sa používa ten rezervný fond, resp. na čo ho použije napr. moja budúca s.r.o. /maloobchod s priemys.tovarom/. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.