Zavrieť

Porady

Zrušenie trvalého pobytu

Dobrý, prosím o radu: chcem zrušiť bývalému priateľovi trvalý pobyt v byte, kde som jediným vlastníkom ja. On je ale momentálne v anglicku. Môže mať nejaké problémy s návratom (opätovným vrátením do anglicka) keď bude mať vlastne neplatný OP po tom, ako to spravím? Nerobím to, aby som mu uškodila, mám na to iné dôvody, tak chcem len vedieť aké následky by to pre neho malo...

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    trvalý pobyt má len evidenčný charakter... t.j. ak mu ho zrušíš ty a on sa nikde neprihlási, tak bude mať trvalý pobyt na adrese miestneho úradu toho mesta, kde žil naposledy... t.j. v OP mu nebude platiť akurát tak ulica.... takže myslím, že by z toho nemal mať žiaden problém.... akurát možno nebude vedieť, o doporučených zásielkách keďže tieto budú chodiť na miestny úrad a nie jemu....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R môže si nájsť v oznamoch na stránke obce
    Mária27 Doporučené zásielky pošta doručuje podľa adresy, nie trvalého bydliska.
    Ice dive no ruku na srdce... myslím, že je malá pravdepodobnosť, že by zadávateľka oznamovala bývalému priateľovi zrušenie trvalého pobytu keď to chce spraviť bez jeho prítomnosti.... pochybujem, že niekto kto je v Anglicku pravidelne sleduje oznamy na stránkach obce.... a jasné, že pošta doručuje podľa toho čo je uvedené na obálke... ale ak si napr. súd, polícia, sociálna alebo zdravotná poisťovňa a pod zmyslí, že mu pošlú doporučenú obsielku tak ju budú posieľať na adresu podľa evidencie pobytu (ak sa to z poslednej známej adresy vráti ako nedoručené, a bude nutné ten papier doručiť...)... čo bude obec...
      zbaliť

    Zrušenie trvalého pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.