Zavrieť

Porady

Čistenie sklokeramickej platne na sporáku

Mám nový sporák so sklokeramickou platňou a nepáči sa mi, že ostávajú tam také kruhy, ktoré mi nejdú umyť. Poraďte mi prosím, kto máte skúsenosti.
tinka1503 Ja som našla úžasný čistiaci prostriedok, ktorý nielen čistí, ale aj leští zároveň a dá sa požiť v celej domácnosti. Volá sa Univerzálny kameň. Jedno balenie mi vydrží cca 6 mesiacov a už nekupujem žiadne iné prostriedky. Takže konečne nemám preplnené skrinky čis. prostriedkami. nielenže mi šetrí miesto ale aj euríky. môžete ho nájsť na adrese univerzalnykamen.sk
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

jelalim
cisticov na sklokeramicke dosky je vela, kazdemu vyhovuje nieco ine.

Ale v principe sa daju rozdelit na 3 skupiny:

- priesvitne kvapaliny - tie su dobre na perfektne vylestenie. Hrubsia spina ale s nimi ide dole tazko.

- kremove cistice (ja pouzivam ten z Lidla, flasa za €1,50) - perfektne s tym ide aj hruba spina. Nanesiem na varnu dosku a mokrou handrou to rozlestim. Z toho kremu sa pri drhnuti stane ako keby jemny prasok a idu s tym dole aj ked je nieco uplne prisusene. Je to cistenie aj na 10-15 minut.

- mechanicka ziletkova skrabka - zo ziletkou idem na varnu dosku velmi nerad, ale na extemne pripecene veci som ju par krat pouzil, a nikdy sa neposkriabala.

srska je offline (nepripojený) srska

srska
Fanny62 Pozri príspevok
Bála som sa, aby som to nepoškriabala, no a teraz to mám dosť pripečené, takže si budem musieť nájsť viac času na očistenie. Ďakujem za radu, ako nato.
w5 ceramic cleaner
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
Čistím tekutým práškom CIF a hubkou, potom opláchnem a platňa je stále pekná.

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Fanny62
Bála som sa, aby som to nepoškriabala, no a teraz to mám dosť pripečené, takže si budem musieť nájsť viac času na očistenie. Ďakujem za radu, ako nato.

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Fanny62
No tak som si kúpila v lidli W5. Síce iné, ako je na obrázku(tuším to nazvali kremový čistič), lebo také nemali, ale super mi to pomohlo. Doska je opäť čistá a lesklá.

srska je offline (nepripojený) srska

srska
Fanny62 Pozri príspevok
No tak som si kúpila v lidli W5. Síce iné, ako je na obrázku(tuším to nazvali kremový čistič), lebo také nemali, ale super mi to pomohlo. Doska je opäť čistá a lesklá.
no vidíš, ja s tým w5 čistím platňu 3 roky a stále je ok (foto)

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabut
Cistim Jarou a hubkou, utriem, potom Okenu alebo podobny pripravok na odmastenie. Platna je stale ako nova.

Poola je offline (nepripojený) Poola

Poola
pouzivam kremový cistic na sklokeramicku platnu hubkou makkou stranou "drhnem", povrch potom zotrem vlkou kuchynskou handrickou, /su to take hrubsie farebne velmi dobre v dmke ich dostat, kus striham na 4 kusy/ a nakoniec papierovou rolkou zvyknem ked je este sklo vlhke utriet do sucha a ani jedna cmuha tam nezostatne

evel je offline (nepripojený) evel

evel
mozem sa pridat? povrch vycistim bez problemov kremovym cisticom (takym modrym, co sa premeni na prasok). ale zostanu mi tak flaky akoby pod tym sklom, take farebne... a to nejde nicim dolu... neviete mi poradit??

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
Odporucam riadny prostriedok specialne na sklokeramiku (je to v takej malej sedej flaske v drogerii). Najprv sa umyje doska od velkej spiny a potom na sucho sa to riadne tymto "vylesti" a vysuchaju sa pripecene veci a kruhy. Doska ostane ako vylestena a ani sa na nu nebude tak ta spina znovu lepit.

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
Ak su tie flaky take ako cmuhy "duhove", to sa mi zda ze uz dole nepojde.. ja mam nieco podobne este po predchadzajucej rodine co tu byvala a nejde to dole... pekne vsetko je leskle, rovne ale tieto "flaky" nic.

evel je offline (nepripojený) evel

evel
fortunka Pozri príspevok
Odporucam riadny prostriedok specialne na sklokeramiku (je to v takej malej sedej flaske v drogerii). Najprv sa umyje doska od velkej spiny a potom na sucho sa to riadne tymto "vylesti" a vysuchaju sa pripecene veci a kruhy. Doska ostane ako vylestena a ani sa na nu nebude tak ta spina znovu lepit.
No sak to mam vycistene presne tym pripravkom... ale su tam tie farebne kruhy...
Inak, prave som citala v tomto clanku http://domacnost.sme.sk/c/3211830/vi...rny-panel.html, ze tie kruhy su z hrncov - hlinikovych a medenych, tak som prebehla vsetky hrnce, ale ako zistim ze je hrniec hlinikovy?? (tie velke tazke su urcite nerezove, ale take starsie tensie budu asi hlinik, ze? )
alla66 použi magnetku

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
to zistis iba podla presneho typu asi, lebo to netusim. Nemusia byt tazke len nerezove, mozno ten spodok hrnca je dolezity... a to mozu mat kadejake su aj smaltovane, teflonove atd ale ten kruzok na spodku z coho je, netusim.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.