Zavrieť

Porady

Nadčasy

ahoj,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký koeficient pri prerátavaní práce nadčas. Budem konkrétna- pracujem na SŠ na plný uväzok, popoludní som vykonávala dozor na školskej akcii- imatrikulácii spojenej s diskotékou. Za čas nad rámec môjho pracovného úväzku- 15,30-22,00 mi bolo priznaných 2,5 vyuč.hodiny NV s odvolaním sa na nejaký koeficient, nakoľko sa vraj nejedná o priamu V-V činnosť. Postupuje môj zamestnávateľ správne? Zaujímalo by ma, ako to funguje na iných školách...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    podla toho co pise pepe ,,sa niekde niekto sekol". Chcela by som sa spytat ako riesite situacie ako je tato. Viete ze sa porusuje zakon vo vas neprospech. Riesite so s vedenim, alebo to nechate tak?

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    klara 2 Pozri príspevok
    ahoj,
    chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký koeficient pri prerátavaní práce nadčas. Budem konkrétna- pracujem na SŠ na plný uväzok, popoludní som vykonávala dozor na školskej akcii- imatrikulácii spojenej s diskotékou. Za čas nad rámec môjho pracovného úväzku- 15,30-22,00 mi bolo priznaných 2,5 vyuč.hodiny NV s odvolaním sa na nejaký koeficient, nakoľko sa vraj nejedná o priamu V-V činnosť. Postupuje môj zamestnávateľ správne? Zaujímalo by ma, ako to funguje na iných školách...
    Znova ahoj,

    práca nadčas vzniká:
    1. z priamej činnosti (vyučovanie), 1 hodina nad rámec plného úväzku je 1 hodina práce nadčas (musí byť presne v rozvrhu vyznačená)
    2. z nepriamej činnosti ako napr. dozor pri imatrikulácii, vtedy každá hodina práce nad týždenný pracovný čas (37,5 hod.) je 1 hodinou práce nadčas. Tieto hodiny sa neprepočítavajú na vyučovacie hodiny! Ale môžeš ich využiť na čerpanie NV namiesto vyučovacích hodín: máš 3 hodiny NV za imatrikuláciu (60 minútových), v piatok máš odučiť 3 vyučovacie hodiny (45 minútové), vyčerpáš si svoje 3 hodiny NV. V konečnom dôsledku Ti akoby ostanú 3x15 minút, vlastne 1 vyučovacia hodina, ale to je "daň" za získané NV z nepriamej činnosti.

    V Tvojom prípade (pri priznaní NV) sa niekde niekto sekol...

    o práci nadčas:

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...aca_nadcas.pdf
    Naposledy upravil pe.pe : 07.11.10 at 00:56

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    Ahoj.
    Pracujem ako učiteľka v MŠ ktorá je jednotriedná.
    Personál sa skladá :
    1 učiteľky ktorá má priamu činnosť myslím 5.40 hod
    1 riaditeľka ktorej priama činnosť z deťmi je 4.30 hod
    1 upratovačka ktorá pracuje denne 5 hodín a to od 8.00 do 9.30
    11.00 do 12.30
    a od 15.00 do 17.00 hod
    prevádzka začína 6.30hod .
    Ako by sme mali skĺbiť činnosť aby sa nám pobyt vonku a obed s deťmi sa prekrýval a zároveň mohla byť prevádzka do 16.00hod? A ako to máme riešiť ak jedna z nás je na PN a druhá pracuje nadčas za ktorý nemá zaplatené môže to odmietnuť?
    A pritom sa v triede kúri na drevo a pokiaľ upratovačka tam nieje tak to ostáva na učiteľke pričom to nemá v náplni práce ale ak nechceme mrznúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.