Zavrieť

Porady

Nočné pomočovanie

Dobrý deň, som bezradná, mám 9 ročného syna, ktorý ešte v noci stále popiškáva. Chodíme k nefrológovi a k detskému urológovi, ktorý ho vyšetril aj USG a hovoril, že má všetko v poriadku a naordinoval mu tabletky Minirin MELT 240 večer 1 tabletku. Uvedené lieky užíva už druhý rok a nevidím žiadne zlepšenie. Poprosila som ho či ešte existuje nejaké vyšetrenie, čím by sa dala zistiť príčina a hovoril, že nie jedine musí užívať tieto lieky. Poprosím Vás o radu ako by som mala postupovať, na koho sa obrátiť v tejto téme. Ďakujem za každý príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Dcéra sa prestala pocikávať asi v 12 rokoch, keď jej začali rásť prsia. Neviem ako je to u chlapcov. U chlapcov to môže "vraj" spôsobovať aj zväčšená nosná mandla. My sme chodili na feetbek (neviem ako sa to píše) k psychologičke a skúšali kadečo. Brali sme tiež minirin.

    Aryana je offline (nepripojený) Aryana

    Aryana
    Máme ten istý problém, len syn je o rok starší, všetky vyšetrenia takisto v poriadku. Takisto naordinovaný Minirin MELT 240 večer 1 tabletka. Takisto užívané vyše dvoch rokov a bez výsledku . Návšteva psychológa nám takisto bola doporučená, Výsledky moc nepriniesla. (sám nefrológ povedal, že len málokedy prinesie úspech, ale skúsili sme, ale nejaký psychický problém, ktorý by bol príčinou nočného pomočovania nebol) Momentálne idem objednávať enuretický alarm, tak uvidím, či to prinesie nejaké zlepšenie, aj malé víťazstvo v podobe suchej noci je víťazstvo, hlavne pre dieťa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Aryana Po určitom čase treba mať pauzu, potom sa môže nasadiť znova. Ja som s tým už zhruba pred 4 mesiacmi sekla, už mu ho nedávam, lebo či s ním alebo bez neho, noci boli mokré. Možno s MINIRINOM bola ráno posteľ menej mokrá ako bez neho, ale to je tak asi všetko.
    lujza.j Ja som to ....zadavatelka pise,ze 2r berie....to je dost...davat syntetiku do decka a nic to nerobi....
    Aryana Presne tak, ja som to preto aj vysadila, a keď sa k tomu pridruží aj to, že je alergik, je tej chémie už dosť
    lujza.j Ved ano staci,ze davas to co musis...
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    a od kedy je tento problém? od narodenia, alebo to začalo neskôr? píšeš o 9 r. chlapcovi.. nemôže to súvisieť s problémami v škole?

    MisS_KafenQa je offline (nepripojený) MisS_KafenQa

    som aj "naničmama" ...viac MisS_KafenQa
    Nám pomohlo "nočné budenie". Dcérka chodila spať cca o 21.hod a ja o 23.. Predtým než som išla spať som ju zobudila a odprevadila na WC. Keď som išla spať skôr tak som si nastavila budík a na vécko som ju aj tak budila a odprevadila. Boli sme pri tom obidve ako spiace mátohy, no takto sa naučila zobudiť v noci na cikanie a pomočovanie bolo menej časté. Skúste:-)

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Nocne pomocovanie deti moze vyvovat aj posttraumaticky sok, odporucam navstivit detskeho psychologa, cudujem sa, ze vam to odborny lekar pri neuspesnej liecbe neodporucil.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Mal som niekoľko posttraumatických šokov.
    Naposledy, keď cezo mňa preletela guľka kalibru 9 mm.
    Ale nejak sa nepomočujem...
    Viera R. Všetko príde, len treba vydržať.
    Tweety ani vtedy si si necvrkol? neverím
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.