Zavrieť

Porady

stavba podľa feng-šuej

orientoval sa niekto z vás pri stavaní filozofiou feng-šuej? ak áno, z čoho ste čerpali inšpiráciu, resp. usmernenie, aká má byť dispozícia izieb v dome?
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ked dodrzite zaklady logiky, bude dom viac menej podla feng-suej. Napr. To znamena obyvacka na juh, spalna na sever, dvere nie oproti schodisku, vstup nie priamo oproti obyvacke, ale nejako predelit, atd...uplne zakladne veci.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

No inšpirácia sa najlepšie čerpá z kníh. Choď do knižnice, alebo kníhkuoectva. Je veľa kníh zameraných na feng-šuej. A ešte je možnosť zavolať odborníka, ktorý sa tomu venuje. Na nete nájdeš.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beo_lysá Pozri príspevok
orientoval sa niekto z vás pri stavaní filozofiou feng-šuej? ak áno, z čoho ste čerpali inšpiráciu, resp. usmernenie, aká má byť dispozícia izieb v dome?
Skús si dať do vyhľadávača v českom "Sezname"
alebo http://selticka.wz.cz/fengshuei.html
Tam je toho dosť na čítanie.
Môžete si to prečítať a vybrať,čo vám vyhovuje .Ale najlepšie je riadiť sa vlastnou intuíciou a potrebami vašej rodiny,aby ste sa vy v tom dome cítili"ako doma". Alebo si popozerajte nejaké staré domy v okolí.Naši predkovia mali akýsi "zvláštny cit" na stavanie svojich obydlí,riadili sa prírodou,slnkom,okolím apod.
Naposledy upravil arizona : 21.04.08 at 22:56
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pripájam sa:

http://www.modrastrecha.sk/forum/sho...vGroupOffset=0

http://fengshui-perfectlife.sk/
0 0
beo_lysá beo_lysá

beo_lysá je offline (nepripojený) beo_lysá

ďakujem za reakcie.

čo - to o feng-šuej som si už prečítal, no netešia ma rôzne výklady tohto učenia. napr. teraz mám rozpor, či studňu umiestniť na sever (jedna knižka tvrdí, že to je ideálne umiestnenie) alebo ju umiestniť na juhovýchod (to tvrdí perfect-life.sk).. a je toho viac.. projektant bol zo mňa nešťastný )
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beo_lysá Pozri príspevok
ďakujem za reakcie.

čo - to o feng-šuej som si už prečítal, no netešia ma rôzne výklady tohto učenia. napr. teraz mám rozpor, či studňu umiestniť na sever (jedna knižka tvrdí, že to je ideálne umiestnenie) alebo ju umiestniť na juhovýchod (to tvrdí perfect-life.sk).. a je toho viac.. projektant bol zo mňa nešťastný )
...ja som sa tak vytešovala z nového krbu, až dokedy som sa v nejakej knižke Feng šuej nedočítala, že ho mám na najhoršom mieste v dome
0 0
bestcharon bestcharon

bestcharon je offline (nepripojený) bestcharon

existuje množstvo literatúry či už v priamom predaji alebo na Nete. Ale najlepšie to popisujú knihy od : Viliam Spear - Feng Šuej, Šen Caj Chung - Feng šuej,Kirsten M. Lagatreeová - Feng Šuej, Elisabeth Kislingerová - Feng Šuej v záhrade. Všetky tieto knihy je možné objednať alebo doobjednať vo vydavateľstve IKAR. Ja som ich získal prostredníctvom dobierok od Média klubu.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Pri projektovaní domu navrhnite spálňu tak, aby sa mohli postele umiestniť aj pri inej stene, respektíve aby ich šlo pootočiť o 90 alebo 180 stupňov. Nám premiestnenie postele veľmi pomohlo.
0 0
frogoo frogoo

frogoo je offline (nepripojený) frogoo

niekde som citala ze mat kupelnu v blizkosti vchodovych dveri alebo nad nimi je uplna katastrofa... nedajboze oproti nim
preeco???
chystame sa stavat dom a kupelnu mame hned napravo od vchodovych dveri a kupelnu na poschodi mame tiez nad vchodovymi dverami...
0 0
beo_lysá beo_lysá

beo_lysá je offline (nepripojený) beo_lysá

frogoo Pozri príspevok
niekde som citala ze mat kupelnu v blizkosti vchodovych dveri alebo nad nimi je uplna katastrofa... nedajboze oproti nim
preeco???
chystame sa stavat dom a kupelnu mame hned napravo od vchodovych dveri a kupelnu na poschodi mame tiez nad vchodovymi dverami...
do domu vchodovými dverami vchádza energia, a ak je hneď pri vchodových dverách kúpeľňa, wc, tak tá energia sa tam "spláchne".. takisto ak je kúpeľňa nad vchodom, na prichádzajúcich "padá" voda.. - neviem to lepšie vysvetliť.
ale myslím, že projekt netreba prerábať, dá sa to riešiť zrkadlami - napr. na kúpelňové dvere pri vchode dáte zrkadlo, takže energia sa odrazí a nepôjde do kúpelne - ale to je len moja domnienka..
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

beo_lysá Pozri príspevok
do domu vchodovými dverami vchádza energia, a ak je hneď pri vchodových dverách kúpeľňa, wc, tak tá energia sa tam "spláchne".. takisto ak je kúpeľňa nad vchodom, na prichádzajúcich "padá" voda.. - neviem to lepšie vysvetliť.
ale myslím, že projekt netreba prerábať, dá sa to riešiť zrkadlami - napr. na kúpelňové dvere pri vchode dáte zrkadlo, takže energia sa odrazí a nepôjde do kúpelne - ale to je len moja domnienka..
Zrkadlo oproti vchodových dvier nie, pokiaľ je WC vedľa vchodových dvier, treba mať vždy zavretý poklop na WC a tak isto dvere na WC a kúpelni. A hlavne v noci! Aby si Vaše chi mohlo odpočínúť len v pozítývnej energii a nebolo rušené tou negatívnou.
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Mozno by pomohlo, keby sa tak casto nesplachuje. Ale kto by to potom vydrzal???? Mozeme tomu predist postavenim latriny mimo dom.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

v tomto sa riadim tromi pravidlami v tejto postupnosti:
1.) urobim to tak, ako to sam vymyslim ak nad tym dostatocne dlho uvazujem a zvazil som viacero moznosti
2.) urobim to podla rady skusenejsieho, podla pravidla v technickej knizke/manuale/overenom postupe
3.) urobim to presne opacne ako radi fuj šenk (hlavne co sa tyka pozicie zrkadiel, dveri, okien a ostatnych veci s ktorymi udajne suvisi nejake "prudenie energie")
0 0
frogoo frogoo

frogoo je offline (nepripojený) frogoo

no neviem, neviem....tusim by sa asi ozaj oplatilo mat tu latrinu niekde na zahrade...najlepsie u susedov...
ale myslim ze my doma vyzarujeme dost dobrej energy, tak hadam nebude treba ani tie zrkadla....(ved sa mi tam ani nehodia!)
0 0
madein1974 madein1974

madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

Moja buduca kupelna je tiez priamo nad vchodom.Preboha,co nam hrozi???Poradte nam niekto,please...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

neviete mi poradiť aký obraz je vhodný do kuchyne?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Taky, ktory sa ti paci.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

madein1974 Pozri príspevok
Moja buduca kupelna je tiez priamo nad vchodom.Preboha,co nam hrozi???Poradte nam niekto,please...
Prestaň na to myslieť preboha!...nič Ti nehrozí
Hneď prvú noc čo kúpeľňa bude hotová - ľahni s manželom /priateľom/ do vane, zapáľ si tam sviečky, otvorte si fľašu šampanského a zabudneš na feng - šuej.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

neviem prečo, ale páčia sa mi takéto kamene. Neviem či kamene sú moc vhodné.
obr..jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Každý má iný vkus. Niekomu sa páčia kamene, niekomu kytica kvetov, misa ovocia. Ja mám na jednej stene znak feng-šuej, na druhej malý obrázok mladých ľudí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať