Zavrieť

Porady

Dan z predaja vozidla

Dobrý deň vospolok!Som tu nový a preto mi prepáčte,ak som sa celkom netrafil s témou do danej porady
Zaujímalo by ma ako je to s daňou z predaja motorového vozidla.Pokiaľ viem,tak je to oslobodené od dane,keď auto predávam raz za rok.Ale čo v takom prípade,že v priebehu roka vystriedam viacero aút?Ďakujem Vám vopred a želám príjemný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Niektorí radi meníme OA.
    Pozriem sa na to z osobného pohľadu. Kúpim auto, predám. Ide o oslobodenie od dane podľa par.9

    Ak nakupujem a predávam autá, bola by vhodná živnosť, pretože ide o podnikanie a sú splnené charakter. znaky podnikania. Predpokladám, že to robíte i preto, že dosiahnete zisk z predaja. Už by som uvažovala nad podnikaním.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak predáte väčší počet áut v určitom roku , táto veta vo mne evokuje pocit , že MV sa predávajú za účelom dosiahnutia určitého zisku .
    Môžete mi to vyvrátiť , rešpektujem Vás , ale píšem tak ako som pochopila Váš dotaz .

    Pripúšťam , ak niekto kupuje ojazdené auto ako súkromná osoba a kúpa sa nevydarí z dôvodu poruchovosti , že sa bude snažiť pri zistení porúch toto MV predať a napr.zakúpiť ďalšie , ale pri väčšom počte je to nejasné a môže byť chápané aj ako dosiahnutie zisku .Čiže ešte tie dve autá by som brala , ale viacej nie .
    Ďakujem za reakcie.V žiadnom prípade sa nejedná o nejaké podnikanie,či dosiahnutie zisku.Motorizmus je len moja veľká záľuba a chcel by som vyskúšať viacej áut a porovnať si to,čo naštudujem v literatúre aj na vlasnej koži.Niekto chodí do krčmičky,ja si radšej ušetrím na benzín a vozím sa len tak pre radosť
    Chcel som sa informovať len preto,aby som sa nedaj Bože nedostal do nejakého problému,lebo som niekde zachytil tú informáciu,ktorú som písal na začiatku témy.

    Dan z predaja vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.