Zavrieť

Porady

IFP - inštitút finančného poradenstva - pozor na túto spoločnosť

Čauko,

Nedávno ma oslovila spoločnosť IFP, a bol som na jej stretnutí.
Viem, prečo nie som jej členom.


Uvedieme si príklad o jednej fiktívnej spoločnosti. Spojitosť tejto spoločnosti s akoukoľvek inou je čisto náhodná.

- klient podpíše zmluvu, a má platiť 80 € mesačne. je vhodné vedieť, kam peniaze z týchto splátok smerujú.
- spoločnosť si zo splátky sťahuje poplatok, ktorý je napísaný v zmluve. Ale klienti nemusia nerozumieť zmluve, alebo zmluvné podmienky nemali možnosť prečítať.
- spoločnosť si môže účtovať vstupné poplatky od 150% ažo do 200% ročnej platby. Pri sume 80 € mesačne by to znamenalo minimálne 1440 €
- každá súkromná spoločnosť je založená za účelom zisku. Preto ak niekto dostane províziu 460 €, spoločnosť musí tieto peniaze určitým spôsobom získať.
Pravdaže, v skutočnosti musí získať viac, aby pokryla nielen náklady na provízie, ale aj náklady za správu spoločnosti, a uspokojila majiteľov spoločnosti vyžadujúcich čo najväčší zisk.



Rád by som povedal pár všeobecných faktov o súčasnom trhu:

- Každá obrovská príležitosť vždy v sebe nesie obrovské riziko. Neexistuje obrovská príležitosť bez rizika!

- každá minca má dve strany - kde sú obrovské výhody, zákonite musia byť aj určité nevýhody. Pravdaže, mnohokrát predajcovia mlčia o nevýhodách (poprípade o nich vôbec nevedia), lebo inak by nedokázali predať svoj produkt.

- Vždy si prečítajte to, čo podpisujte. Prečítajte si to detailne! Máte na to právo.

Príklad: Podpíšete darovaciu zmluvu na 500 € bez prečítania zmluvy. Kto sa dlžníkom? A aká je vymožiteľnosť jeho práva?

- každý príjem sa musí zdaniť podľa príslušného platného zákona. Štát má záujem mať čo najväčšie príjmy z daní, predovšetkým od občanov svojho vlastného štátu. A pokiaľ je obídená daňová povinnosť, má právo požadovať zaplatenie dane vrátane zaplatenia penalizácie podľa daňových zákonov.

- Je vhodné overiť si históriu spoločnosti v obchodnom registri príslušného štátu. V prípade spoločností podnikajúcich na finančnom trhu je vhodné overiť si kredit spoločnosti v príslušnej štátnej Centrálnej banke. Centrálna banka slovenska je NBS - Národná Banka Slovenska. Centrálna banka Česka je ČNB - Česká Národní Banka)


- Ak podpisujete zmenku, je vhodné už predtým vedieť, čo je zmenka, ako funguje. V prípade avalovej zmenky je vhodné zistiť si povinnosti a práva dlžníka, povinnosti a práva veriteľa, a povinnosti a práva avalistu.

- Podpísanie zmeniek je veľmi neštandartný postup na predaj IŽP, teda neumožňuje zrušiť zmluvu do 2 rokov bez pokuty (tj. bez zaplatenia dlžnej sumy). Zatiaľ čo akékoľvek iné IŽP sa dá zrušiť kedykoľvek, a bezplatne do 2 mesiacov od podpisu



Na záver by som spomenul prejavy bubliny:
1) prví ľudia sa skúšobne zapoja do systému. Systém im vynáša
2) ďalší ľudia vidia, že prví získavajú. Chcú získať tiež. Tiež sa zapoja do systému
3) systém po nasýtení, teda po väčšom raste, ako si mohol dovoliť (alebo po vyčerpaní možnosti náboru nových členov), začína spomaľovať svoj rast
4) Kolaps. Zistilo sa, že systém bol dlhodobo neudržateľný, a stovky investorov prišli o peniaze. Sú nespokojní. A nikto netuší, kam zodpovedné osoby zmizli. Dokonca mnohokrát ľudia ani netušia, kto boli zodpovedné osoby, ktoré naštartovali túto bublinu


krásna ukážka z histórie na Slovensku: BMG Invest. fungovala 8 rokov s neustálym ziskom a minimálnym rizikom.

Avšak spojitosť BMG Invest s akoukoľvek spoločnosťou podnikajúcou na súčasnom sloveskom trhu je čisto náhodná!


A na záver:
Kto dokáže predať lepšie?
Ten, kto má informácie iba o výhodách, a je presvedčený, že sú iba výhody,
alebo
ten, kto má informácie aj o nevýhodách, vie, ako systém funguje, a vie, že nemôže spomenúť negatívny stránky?

Koho by pri predaji viac hryzlo svedomie? Teda kto by sa rozhodol vstúpiť do systému, a náborovať do systému nových ľudí?

Na utvorenie vlastného názoru:
Zprávy TV Prima, 26.11.2010,
link: http://prima.stream.cz/zpravodajstvi...prima-26-11-10

Praktiky IFP sú spomenuté medzi 6:20 a 9:00


Anonymný prispievateľ.
Naposledy upravil Chobot : 02.12.10 at 08:58
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...poučný a výstižný článok, čudujem sa všetkým blbcom, ktorí sa dajú na také niečo nahovoriť, ale ľudia si asi jednoducho nevážia ťažko zarobené peniaze....
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
To ze mas celkom jednoznacne averziu voci tej firme je pochopitelne. Osobne by som s tou firmou nikdy do ziadneho biznisu nesiel. Ale tvoj postoj musi byt motivovany este dacim dalsim. Vies, na to aby si niekto dal pracu urobit tak rozsiahly dokument, na to treba iste mnozstvo energie a casu. A bud teda nemas co robit, alebo je tu este nejaka ina motivacia. S tym co v tom dokumente pises principialne suhlasim. Ale skor by ma zaujimalo co bolo motivom na napisanie takehoto dokumentu. Mne by sa to nechcelo.
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

Prečo som napísal tento článok?
Mám na to tri hlavné dôvody:

1) nechcem, aby ľudia, aj z môjho okolia, boli klamaní a sklamaní. A navyše takáto spoločnosť dokáže výrazne skaziť imidž finančných služieb

2) Témou mojej budúcoročnej bakalárky budú buď MLM, pyramídové a podobné systémy, alebo obchodné zručnosti. A ak si vyberiem 1. tému, článok IFP bude určite súčasťou mojej bakalárky

3) Tretím dôvodom je uznanie. Som začínajúci finančník, a aj takýmito článkami chcem získať uznanie nie len zo svojej spoločnosti, ale aj od konkurencie. A navyše mám výborné analytické a štatistické schopnosti, a chcem si ich aj naďalej rozvíjať.

Napísanie celého článku mi trvalo asi 8 hodín čistého času. Ale neľutujem to. Radšej napíšem niečo poučné, ako stráviť hodiny pri stránkach typu azet, facebook, a všetkých možných hrách. Chcem byť dobrý v tom, čo robím, a to sa dá iba tréningom.

PS: máš pravdu, mám averziu k IFP, lebo viem, že drvivá väčšina ľudí na tom prerobí.
Ale článok som chcel napísať neutrálne, a moje protiargumenty v zátvorkách sú fakty! Môžeš si ich overiť. A nič nepresvedčí lepšie, ako tvrdé fakty.
6 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
No, ak si to napisal z takeho motivu, tak potom to chapem.
PS. Facebook a azet tiez nepouzivam. Ale udajne na facebooku sa dobre dari niektorym financakom..
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Díki za upozornenie.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Robo D. Pozri príspevok
Prečo som napísal tento článok?
Mám na to tri hlavné dôvody:

1) nechcem, aby ľudia, aj z môjho okolia, boli klamaní a sklamaní. A navyše takáto spoločnosť dokáže výrazne skaziť imidž finančných služieb

2) Témou mojej budúcoročnej bakalárky budú buď MLM, pyramídové a podobné systémy, alebo obchodné zručnosti. A ak si vyberiem 1. tému, článok IFP bude určite súčasťou mojej bakalárky

3) Tretím dôvodom je uznanie. Som začínajúci finančník, a aj takýmito článkami chcem získať uznanie nie len zo svojej spoločnosti, ale aj od konkurencie. A navyše mám výborné analytické a štatistické schopnosti, a chcem si ich aj naďalej rozvíjať.

Napísanie celého článku mi trvalo asi 8 hodín čistého času. Ale neľutujem to. Radšej napíšem niečo poučné, ako stráviť hodiny pri stránkach typu azet, facebook, a všetkých možných hrách. Chcem byť dobrý v tom, čo robím, a to sa dá iba tréningom.

PS: máš pravdu, mám averziu k IFP, lebo viem, že drvivá väčšina ľudí na tom prerobí.
Ale článok som chcel napísať neutrálne, a moje protiargumenty v zátvorkách sú fakty! Môžeš si ich overiť. A nič nepresvedčí lepšie, ako tvrdé fakty.
Robo D.

veľmi užitočný článok !

BLAHOŽELÁM k tomu ako vieš teoretické znalosti a svoje vzdelanie
pretaviť na rady zrozumeteľné a užitočné pre obyčajného človeka !

Ak by som mal tieto informácie a vedel takto analyticky prehodnotiť system MLM v r. 1997 , ušetril by som si nejaké výdavky a hlavne množstvo osobného sklamania a narušených vzťahov so svojimi známymi.

Ešte raz , veľká vďaka.
0 0
hujer1 hujer1

hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

super spracované. Mnoho ľudí vie, že podobné spoločnosti sú pyramídy alebo MLM ako sa to teraz nazýva ale nechápu tomu systému. V Tvojom článku je to perfektne a podrobne vysvetlené. Sám som až teraz pochopil niektoré detaily, ktoré sa pod týmto pozlátkom "rýchlych peňazí" ukrývajú. Ešte raz super článok, vďaka určite mi to pomôže pri stretnutiach s ľuďmi s podobnej brandže
0 0
yoyo74 yoyo74

yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

A co hovori na clanok ifp ? uz ta oslovili za ucelom dalsej spoluprace v oblasti poradenstva a financnej analyzy ?
Ako to vnimaju ? Alebo sa este nikto z nich neozval ?
0 0
yoyo74 yoyo74

yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

Ked is takto dobre rozanalyzoval ifp a ich system, mas nejaku oblubenu , mlm zalozenu spolocnost kde by si este videl nejaku moznost progresu aj v SK alebo tu taka neposobi ? (Amway napr.)
dik za nazor
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

......dalsia modifikovana spolocnost, raz je to zabalene v ciernom, inokedy v bielom a este mnoho farieb medzitym,

pri zmene zakona som tajne dufala, ze poistovne sprehladnia svoju poplatkovu strukturu, a samozrejme, ze v pripade predaja produktu cez financneho sprostredkovatela- podla zakona, tento produkt bude pre klienta lacnejsi (prave o ocistenie provizii),

zial, nestretla som sa s tym, a tak nadalej pretrvava trend financnych poradenskych firiem, ktore nadalej predavaju produkty, akurat coraz s prepracovanejsim marketingom, sofistikovanejsim sposobom,
a kedze klienti vseobecne este stale nie su na potrebnej urovni,
tak sa tymto spolocnostiam dari, samozrejme, ze upravili nazvoslovie svojich agentov, vytvorili si sukromne vzdelavacie centra, cez ktore absolvuju potrebne skusky, ktore po novom vyzaduje zakon, a vyzivaju vsetky dovolene diery,

takze, zmena zakona nedoniesla NIC, podvedeny klient nevyhra, pretoze okrem ineho, poradcovia su vyskoleni, ako mat aliby formou protokolu, obchodne zrucnosti su zakladom skoleni, a klient je pre nich iba otvorena penazenka,

az poistovne upravia cenu produktov, a to tak, ze klient, ktory si kupi produkt cez fin. sprostredkovatela, tak ten produkt bude pre klienta lacnejsi, vtedy odmenu zaplati priamo poradcovi, ak bude poradca naozaj profesional, bude mat buducnost, klient urcite zaplati odmenu poradcovi, ak v konecnom dosledku ziska, a este ku tomu moze ziskat naozaj svojho rodinneho financneho poradcu, vtedy je sanca, ze kvalitny financny sprostredkovatel najde uplatnenie na trhu, a posuvat ho bude silna konkurencia,
ale teraz, kedy je uplne jedno, cez koho klient kupi produkt, tak je to stale len o predaji na ukor klienta,

takze preto je tolko "maklerskych" firiem, ktore sa zdokonaluju v kreativite, inovuju svoje aktivity a zarabaju na ne-vedomi klientov
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

yoyo74 Pozri príspevok
Ked is takto dobre rozanalyzoval ifp a ich system, mas nejaku oblubenu , mlm zalozenu spolocnost kde by si este videl nejaku moznost progresu aj v SK alebo tu taka neposobi ? (Amway napr.)
dik za nazor
Ja pracujem v jednej finančno- poradenskej spoločnosti, je na Slovensku už od roku 1996, a je to jediná čisto slovenská spoločnosť v oblasti finančníctva, ktorá pôsobí aj v zahraničí

Meno nebudem dávať (to by bola reklama , ale určite si každý, koho táto spoločnosť zaujme, si ju vyhľadá, alebo napíše mi mail.

PS: nie je to ani OVB, ani PartnerGroup
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

mona091 Pozri príspevok
......dalsia modifikovana spolocnost, raz je to zabalene v ciernom, inokedy v bielom a este mnoho farieb medzitym...
Pochybujem, že tieto poplatky v dohľadnej dobe odtajnia, sprehľadnia, a ukážu klientom, pretože majú jeden veľmi dobrý dôvod, aby to nerobili.


Poisťovňa ti dá pri uzatvorení zmluvy 30 strán zmluvných podmienok (a to malým písmom). Klient sa v tom nemá šancu vyznať.

Každá poisťovňa chce zarobiť. Ak má veľa reklamy, náklady na marketing sa musia skôr či neskôr zaplatiť. Buď vo forme drahšieho produktu (teda nevýhodnejšieho) alebo vďaka väčšiemu obratu (viac uzatvorených zmlúv)

faktom je, že poplatky za uzatvorenie životného poistenia sú od 110% do 250% ročnej platby, a vďaka týmto poplatkom je návratnosť investičných životných poistení - IŽP - okolo 10 rokov (teda za 10 rokov vďaka úročeniu dostanem to, čo tam vložím). Pri kapitálovkach je návratnosť až 20 rokov.

Ak by si si chcel uzatvoriť životku (vklad 30€ mesačne), a povedia ti, že poplatky za uzatvorenie zmluvy sú počas prvých rokov viac ako 400€, ktoré už nedostaneš naspäť, uzatvoril by si si zmluvu?

Tak už je jasné, prečo poisťovne radšej mlčia o poplatkoch?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a nechcelo by sa ti rozanalyzovať a premeniť na drobné aj túto spoločnosť? http://www.porada.sk/t79367-l-y-o-n-e-s-s.html
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

Nebol som v L.y.o.n.e.s.s, neviem presne, ako to funguje. Nemám známeho v l.y.o.n.e.s.se, tak na konkrétne otázky určite nebudem vedieť odpovedať. Ale sú tu na porade ďalšie témy tejto spoločnosti,
tam hádam nájdeš odpoveď.


Čo je mi ale jasné:
V poslednom čase sa ako keby roztrhlo vrece s rôznymi zľavovými kartami, a postupne ich bude viac (Tesco ClubCard, Zľavová karta od dôvery...).

Keďže, hlavne po kríze, je kúpyschopnosť obyvateľstva nižšia, a dnes už nie je problém vyrobiť, ale predať.

Tieto karty fungujú na jednoduchom princípe - predávajúci ponúkne zľavu, napríklad 5%, ale na tovari má vyššiu maržu. Vďaka zľavovej karte budeš radšej nakupovať tam, kde ti ponúknu zlavu (napríklad Tesco, a nie Kaufland), pretože si myslíš, že ušetríš. Teda obchodník bude mať vyššie obraty, a aj napriek zľave, ktorú ponúkol, bude mať vyššie zisky

Tesco pri ClubCarde má ešte jeden dôvod, prečo zaviedlo tieto karty - umožňuje im to vidieť výdavky domácnosti, ako často a kedy nakupujú, čo nakupujú, ako sa chovajú počas akcií a výpredajov... a týmto spôsobom zbierajú informácie o predaji, a vďaka tomu lepšie zamerajú a zlepšia svoj marketing (čo vedie opäť k vyšším ziskom).

Väčšinou z každej tejto zľavovej karty nedostaneš peniaze ihneď, buď je to podmienené založením účtu, z ktorého sa dá vyberať, alebo platiť iba kartou od danej spoločnosti (aj platobnou) a výber usporených peňazí je často formou kupónov (niekedy iba do vybraných predajní)
2 0
Janiela6 Janiela6

Janiela6 je offline (nepripojený) Janiela6

V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.
Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.
Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.
0 1
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Janiela6 Pozri príspevok
V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.
Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.
Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.

odpoved:

preskumaj si odkupne hodnoty poistnych zmluv IZP po dvoch rokoch,

(a odcitaj sumy za poistenia, nechaj si len sumy, ktore idu do sporenia),

a odpoved najdes
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

Janiela6 Pozri príspevok
V prvom rade by si mal autor preštudovať pravidlá slovenského pravopisu a až potom uverejňovať svoje názory.
Sorry za to, ak som niekde urobil gramatickú chybu. Ale mýliť sa je ľudské. A nie je dôležité kritizovať, ale nájsť riešenia. Preto mi napíš na mail, kde som urobil gramatické chyby, a ja ich opravím.

A ak ste našli niekde logické chyby, tiež mi napíšte. Aj tie rád opravím. Len si prosím uviesť konkrétnu stranu a kapitolu, kde to nájdem.

Janiela6 Pozri príspevok
Mnoho inštitúcií funguje ako MLM, nielen IFP, len o tom ľudia netušia.
Súhlasím, je to tak. MLM princípy uplatňujú takmer všade, ale niekde sú viac viditeľné, inde menej. Napríklad nie len v poradensko - sprostredkovateľských spoločnostiach, ale po novom už aj v bankách a poisťovniach. a aj spoločnosti predávajúce výrobky - Amway, Oriflame, Avon, Herbalife, Triangel, Quatro - to všetko sú MLM.

MLM systém nemusí byť zlý. Dôležitejšie ale je, ako ho daná spoločnosť uplatní

Janiela6 Pozri príspevok
Rada by som vedela, odkiaľ vzal tvrdenie o skrytých poplatkoch 2000€...
Ďakujem za vysvetlenie.
A asi sa nám ozýva prvá zanietená členka IFP.
V týchto zmluvách sú obrovské poplatky, ja som sa zmienil iba o poplatkoch za uzatvorenie zmluvy (tie sú 49% ročnej platby po 4 roky, teda spolu 196%, ročnej platby. mesačná platba je 80 €, teda za rok to spraví 940 €. Za dva roky 1880 €). Okrem iného sú tu aj poplatky napríklad za správu portfólia (2% z celého objemu finančných prostriedkov každý rok - na správu fondov) a poplatok za správu účtu (opäť 2% z celej sumy - zisk pre poisťovňu).

Pani Janiela, máte pravdu. Poplatky nie sú 2000 €. v skutočnosti sú vyššie ako 2000 €

Ale najlepšie to vidno na kalkulačke danej zmluvy. A treba rozlišovať medzi hodnotou účtu (to, čo tam mám) a odkupnou hodnotou (čo dostanem, ak zruším zmluvu). Odkupná hodnota je prvé dva roky minimálna (až takmer nulová)

Navyše táto zmluva je prakticky iba investovanie cez životné poistenie(úrazová zložka je zanedbateľná).

Investovanie cez obchodníka s cennými papiermi (O.C.P.) dokáže zabezpečiť rovnaké alebo vyššie výnosy, pričom vstupné poplatky sú cca do 5% pri jednorázovej investícii, a cca. 10% pri pravidelnej investícii. Je to na vás, čo si vyberiete
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

článok aktualizovaný,

aktuálnu verziu článku nájdete na webstránke

robo.yc.cz/clanky
0 0
Janiela6 Janiela6

Janiela6 je offline (nepripojený) Janiela6

Robo D. Pozri príspevok
Sorry za to, ak som niekde urobil gramatickú chybu. Ale mýliť sa je ľudské. A nie je dôležité kritizovať, ale nájsť riešenia. Preto mi napíš na mail, kde som urobil gramatické chyby, a ja ich opravím.

A ak ste našli niekde logické chyby, tiež mi napíšte. Aj tie rád opravím. Len si prosím uviesť konkrétnu stranu a kapitolu, kde to nájdem.



Súhlasím, je to tak. MLM princípy uplatňujú takmer všade, ale niekde sú viac viditeľné, inde menej. Napríklad nie len v poradensko - sprostredkovateľských spoločnostiach, ale po novom už aj v bankách a poisťovniach. a aj spoločnosti predávajúce výrobky - Amway, Oriflame, Avon, Herbalife, Triangel, Quatro - to všetko sú MLM.

MLM systém nemusí byť zlý. Dôležitejšie ale je, ako ho daná spoločnosť uplatní



A asi sa nám ozýva prvá zanietená členka IFP.
V týchto zmluvách sú obrovské poplatky, ja som sa zmienil iba o poplatkoch za uzatvorenie zmluvy (tie sú 49% ročnej platby po 4 roky, teda spolu 196%, ročnej platby. mesačná platba je 80 €, teda za rok to spraví 940 €. Za dva roky 1880 €). Okrem iného sú tu aj poplatky napríklad za správu portfólia (2% z celého objemu finančných prostriedkov každý rok - na správu fondov) a poplatok za správu účtu (opäť 2% z celej sumy - zisk pre poisťovňu).

Pani Janiela, máte pravdu. Poplatky nie sú 2000 €. v skutočnosti sú vyššie ako 2000 €

Ale najlepšie to vidno na kalkulačke danej zmluvy. A treba rozlišovať medzi hodnotou účtu (to, čo tam mám) a odkupnou hodnotou (čo dostanem, ak zruším zmluvu). Odkupná hodnota je prvé dva roky minimálna (až takmer nulová)

Navyše táto zmluva je prakticky iba investovanie cez životné poistenie(úrazová zložka je zanedbateľná).

Investovanie cez obchodníka s cennými papiermi (O.C.P.) dokáže zabezpečiť rovnaké alebo vyššie výnosy, pričom vstupné poplatky sú cca do 5% pri jednorázovej investícii, a cca. 10% pri pravidelnej investícii. Je to na vás, čo si vyberiete
Nie som zanietená členka, ale stala som sa ich súčasťou s vierou, že to môže fungovať. Nevidím veľmi do tých poplatkov, ale vidím už do systému. Mnohí ma odpísali tým, že je to zavádzanie, keď nechcem (resp.nemôžem) povedať meno firmy, pre ktorú pracujem. A vraj ani neviem, čo robím. V tomto mali pravdu. Už ma nebaví neustále niekoho nahovárať, robiť si v okolí nepriateľov. Peniaze síce na účet prídu, no iba polovica, ale sú ozaj ťažko zarobené a ľahká cesta k nim (ako mi tvrdilo IFP) naozaj nevedie. Lenže cúvnuť sa už nedá, aspoň najbližšie dva roky, tak uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

mal som česť stretnúť sa s niekoľkými členmi IFP. Mnohí o tejto spoločnosti hovorili zanietene, verili tomu, verili, že je to výhodné, a že tento systém vydrží desiatky rokov...

A naopak iným stačilo, že im prichádzali peniaze za nových členov, zarábali, a o nič ďalšie sa nezaujímali...

A iní, ktorí sú členmi, ale prišli na to, prečo a ako systém funguje, nechali to tak. Ostali pasívni... Aj naďalej si platia svoju poistku, minimálne tie dva roky, a sú zvedavý, koľko po tých dvoch rokoch budú mať...


Čo som sa už dávno naučil je, že každá minca má dve strany. A na všetkom, čo je okolo teba, môžeš nájsť dobré veci, rovnako ako aj zlé.

Avšak niektorí povedia iba dobré veci, to pozlátko navrchu. Avšak potom, keď sa dozvieš aj tie zlé veci, a už nemôžeš cúvnuť, je už často neskoro. A cítiš sa rozčarovaná a sklamaná...


Napríklad mne osobne sa systém páči - samotný systém vyzerá férovo. A aj preto ma zaujal. A páči sa mi aj to, že vzdelávajú ľudí vo finančnej oblasti.
Ale ponúkajú nevýhodný produkt, o čom sa ale členovia dozvedia neskoro (napríklad doteraz žiadny člen IFP mi nedokázal ukázať vývoj hodnoty účtu, odkupnej hodnoty, a vložených prostriedkoch pri tejto zmluve (napríklad pri úroku 5%), pričom tieto materiály mi ukázali doteraz v každej poisťovni (a to som pár pobehal) už pri návrhu na uzatvorenie IŽP. A vďaka tomu si až málo ľudí uvedomí poplatky v zmluve o približnej hodnote 2000 €)

a vďaka tomu väčšina ľudí prerobí...

nedá mi nespomenúť jeden citát:
Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami
Naposledy upravil Robo D. : 15.07.10 at 22:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať