Zavrieť

Porady

Otázka - chybný prevod na účet

Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

Podľa akého zákona ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aktis
    Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

    Podľa akého zákona ?
    Áno, je to možné, ide o neoprávnené obohatenie.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Upresnujem tweety: bezdovodne obohatenie (po právnicky ). § 451 Občianskeho zákonníka. Dôležité je to plnenie bez právneho dôvodu.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Aktis
    Nastala u nás hypotetická búrlivá diskusia - v prípade, že mi niekto pošle omylom na účet peniaze, ja ich v dobrej viere miniem, je možné ich odo mňa vymáhať ?

    Podľa akého zákona ?
    U mňa to nie je hypotetická otázka ale skutočnosť. Dnes sa mi podarilo cez internetbanking zadať zlý účet a moje peniažky lietajú vo vzduchu.
    Účet bol správny ale zadala som chybný kod banky. Len dúfam, že VUB
    nebude taký istý účet a platba sa vráti na môj účet. Prosím nemá niekto
    skúsenosti ako ďalej postupovať? Musím asi počkať zo dva dni či neprídu naspäť a potom dám žiadosť do Slov. sporiteľne o vrátenie mylnej platby.

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Keď sa mi to raz stalo, vrátili sa mi peniažky späť s tým, že taký účet neexistuje. Ale ak by existoval, asi by si musel žiadať o ich vrátenie, držím päste, aby Ti prišli späť!!

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Nám sa to tiež pred pár rokmi stalo a mali sme problém tú mylnú platbu dostať s5 /nedarí sa mi napísať široké e a syn mi poradil/ nie od banky ale od dotýčnej osoby. Nakoniec sme to riešili súdne, bola to dosť veľká čiastka, takže držím palce, aby vo VUB taký účet nemali.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Oznamujem, že peniažky sa mi už vrátili. Účet našťastie neexistoval.Ďakujem za podporu.

    Otázka - chybný prevod na účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.