Zavrieť

Porady

Daňové priznanie-2005 za sprostredkovanie

Chcem sa spýtať :
Pracujem v školstve a popri zamestnaní ako sprostredkovateľ dôchodkového /druhý pilier/ sporenia. Na daňovom úrade som zaregistrovaný a mám pridelené DIČ.
Kúpil som si v roku 2005 na tento účel používaný počítač, ktorý mám v miestnosti, ktorú používam ako kanceláriu a aj počítať používam len pri sprostredkovaní dôchodkového sporenia.
Tento počítač bol kúpený cez kúpnopredajnú zmluvu – nie v predajni / asi 18 000,- Sk / môžem si tento počítač pripísať do nákladov na podnikanie?

Matka mi vykonávala technicko-administratívne práce spojené so sprostredkovaním, za ktoré som jej vyplatil za každú zmluvu 250 Sk. Túto činnosť vykonáva na základe : Príkaznej zmluvy na vykonanie administratívnej činnosti/podľa paragrafu 724 občianskeho zákonníka/
Môžem si aj tieto prostriedky, ktoré som jej zaplatil, zahrnúť do nákladov pri daňovom priznaní za rok 2005?


Ďakujem CVIR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Ano počítač si môžeš dať do nákladov.
    S tou príkaznou zmluvou Ti neviem poradiť, skúsim to naštudovať a napíšem svoj názor rochu neskôr.
    A nepoužívaš pri tejto činnosti auto? Skús si prepočítať náklady na benzín a km, možno Ti to pomôže.

    Daňové priznanie-2005 za sprostredkovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.