Zavrieť

Porady

Náhrada za sviatok a základná mzda

Poraďáci ahojte,

počítam mzdy a zamyslela som sa nad tým, či mi softvér počíta správne mzdu v prípade, že v mesiaci bol sviatok. Konkrétne:

Zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou, ale sviatok sa im počíta priemerom na dovolenku. Predpokladajme, že zamestnanec v mesiac 05/2013 odpracoval všetky dni, cez sviatok nepracoval:
- sviatok sa preplatí: 8 x priemer na dovolenku
- základná mzda: mesačná mzda sa vydelí počtom pracovných dní vrátane sviatku, napr. 488 : 176 = 2,7727 a následne sa výsledok vynásobí skutočným počtom odpracovaných dní: 2,7727 * 168 = 465,82.

Nie som si isté, či sa má základná hrubá mzda prepočítať celkovým počtom dní -176 dní alebo iba číslo 168 (ponížené o deň sviatku). Tým by sa zmenila výška základnej mzdy.

Neviem, či som to napísala zrozumiteľne, ale budem veľmi rada, ak sa mi k uvedenému vyjadríte. Ďakujem veľmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máte KZ? Pretože u mesačne odmeňovaných sa neodpracované sviatky nepreplácajú priemerkou.
    Tinaho Je to so zamestnancami dohodnuté v pracovnej zmluve.
    Tweety potom je to v súlade s §122 odst. 3ZP

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Máš to dobre: Hrubá mzda : spolu hodiny (aj so sviatkom) x odpracované hodiny. Neodpracovaný sviatok je potom preplatený priemerom na dovolenku.

    Mne to takisto soft počíta, aj v Oberone aj v Omege.

    Náhrada za sviatok a základná mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.