Zavrieť

Porady

občianske zruženie a daň z príjmu

Ahojte, chcela by som vedieť, či musí občianske združenie,musí podávať daňové priznanie na daň z príjmu ak má príjem rok 2007 len z eurofondu a výdavky nezdaňované.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    OZ nemusi podavat danove priznanie iba v pripade ze ma prijmy z darov, 2% dane a clenskeho (ktore je uvedene v stanovach) v pripade akychkolvek inych prijmov je povinne podat danove priznanie aj ked mu povinnost platit dane nevznikne.

    Daphne je offline (nepripojený) Daphne

    Daphne
    Obcianske zdruzenie malo v r. 2007 prijem z darov, clenskch prispevkov a 2%. Okrem toho z predaja kalendarov pre rok 2008, ktorych vytazok ide na cinnost zdruzenia.Tento prijem povazujem za prijem z prilezitostnych cinnosti podla §8 ods1 ZDZP. Samozrejme podame danove priznanie a vynos zdanime. Danove priznanie sme robili aj doteraz, hoci sme za predchadzajuce roky nemali ziaden zdanovany prijem. V OZ sme mali miestne zistovanie k cinnosti OZ a pracovnici DU pozitivne prijali, ze sme danove priznanie podali, co urychlilo cele konanie. Takze ak vam nerobi problem, odporucam DP podat.Ak sa najde nejaky dobrak, ktoremu budete lezat v zaludku a bude na vas posielat udania na DU, budete mat na DU ovela jednoduchsiu situaciu. OZtka su dobrovolne zdruzenia, ale moze sa najst cierna ovca ako sa stalo aj nam.

    mam otazku z uctovneho sudka.OZ nepodnika, nema ine zdanitelne prijmy ako ten jednorazovy.OZ viedlo jednoduche uctovnictvo. Sme povinny pri dosiahnutom zdanitelnom jednorazovom prijme prejst na podvojne ucto ?

    dik za odpoved

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Prosim mozete mi vysvetlit ako moze OZ ako pravnicka osoba dosiahnut prijem podla § 8 ako jendorazovy a tiez akym sposobom ho odlisujete. Ako pozeram tak pozeram do danoveho priznanie pre DP PO a neviem si to celkom dobre predstavit. dakujem
    Aj ked ste mali jednorazovy prijem z predaja kalendarov urcite by som ho nepovazovala za prijem podla § 8 u pravnickej osoby, pokial by to bolo len jednorazove, zdanila by som ho a ak by sa taketo prijmy mali opakovat, odporucam podvojne uctovnictvo. To si z toho jednorazoveho prijmu uplatnite aj oslobodenych 24 900 sk ???

    občianske zruženie a daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.