Zavrieť

Porady

Podpis na faktúre

Prosím Vás, keď vediem živnostníkovi externe účtovníctvo a vystavujem mu aj zaňho jeho faktúry, môžem ich aj zaňho podpísať ?(niekedy je ťažko zastihnuteľný)
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    za faktúry si zodpovedá sám...ak mu ich vystavujete, akoby ste podnikali...
    závisí od zmluvy, stanovených právomocí...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    za faktúry si zodpovedá sám...ak mu ich vystavujete, akoby ste podnikali...
    závisí od zmluvy, stanovených právomocí...

    Ja len doplním , pokiaľ by to bol pracovno-právny vzťah niet o čom debatovať ...ale treba si všetko upraviť zmluvne .Bola som prítomná na súdnom pojednávaní ohľadne neuhradenej pohľadávky, kde to prišlo do takej situácie , že išli podpisy grafológovi .

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Myslíte si, že je až tak dôležitý podpis na faktúre? Tým ale netvrdím, že nemá byť. Oveľa dôležitejší je podpis odberateľa na súpise vykonaných prác, na dodacom liste..... doklad, ktorým sa preukazuje prvotne prevedenie a prevzatie prác. Bežne sa stretávam s tým, že napr. na zahraničných fa nie je podpis. To je môj názor, a iste, je potrebná dohoda - poverenie na podpisovanie faktúr.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dom
    Myslíte si, že je až tak dôležitý podpis na faktúre? Tým ale netvrdím, že nemá byť. Oveľa dôležitejší je podpis odberateľa na súpise vykonaných prác, na dodacom liste..... doklad, ktorým sa preukazuje prvotne prevedenie a prevzatie prác. Bežne sa stretávam s tým, že napr. na zahraničných fa nie je podpis. To je môj názor, a iste, je potrebná dohoda - poverenie na podpisovanie faktúr.

    Áno s tým samozrejme súhlasím , že dôležitý je podpis od odberateľa napr.na montážnej správe , dodacom liste a pod. ...pretože to je podklad k fakturácii ,čo je veľmi dôležité .
    Rovnako je dôležité jak pre účtovníčku tak pre podnikateľský subjekt.......spísať poverenie účtovníčky k oprávneniu podpisovania vyšlých faktúr , ktorým sa istí jedna strana i druhá strana .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.