Zavrieť

Porady

Stiahnutie obvinenia poškodeným -blízkou osobou.

Môj syn je v preventívnej väzbe kvôli paragrafu 360-nebezpečné vyhrýžanie blízkej osobe.Bol pod vplyvom alkoholu a útočil hlavne verbálne,ale aj s nožmi v ruke sa vyhrážal zabitím seba a mňa.Volala som políciu,bol zadržaný a ja som následne podala oznámenie.Dnes som na prokuratúru a aj políciu podala stiahnutie obvinenia aj s dodatkom odmietnutia výpovede podľa paragrafu 100.Nakoľko si uvedomil svoje konanie a je ochotný prijať aj odbornú pomoc.Väzbu veľmi zle znáša a po rozhovore s vyšetrovateľkou mi bolo povedané,že nie je možné ho prepustiť.Moja otázka je,aký je postup a ako dlho trvá prepustenie z preventívnej väzby.Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 07.05.18 at 17:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To už záleží na prokurátorovi.
    Aj keď stiahneš obvinenie (trestné oznámenie) - trestné oznámenie sa vo všeobecnosti vziať späť nedá. Zákon č. 301/2005 Z. z., Trestný poriadok ale poskytuje viacero inštitútov, na základe ktorých je v určitých prípadoch možné docieliť zastavenie trestného stíhania, prípadne upustenie od potrestania obvinenej osobe.
    Adriana Bertyn Ak som správne pochopila,všetko záleží na prokurátorovi a nie je určený žiadny termín časový na úkony spojené s mojím nesúhlasom s trestným konaním .Myslím tým napr. do 30 dní od podania.
    misoft Tam to záleží na prokurátorovi - môže to byť 30 dní, 30 týždňov........

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Suhlas poskodeneho na trestne stihane sa vyzaduje iba pri trestnych cinoch uvedenych v § 211 ods.1 Trestneho poriadku. §360 Nebezpecne vyhrazanie tam nieje. V tomto pripade nieje potrebny suhlas poskodeneho s trestnym stihanim.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Reálne nemáš možnosť stíhanir zastaviť. Za istých okolností je možné uzavrieť vec tzv. zmierom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adriana Bertyn Ani ako matka,čiže blízka príbuzná nemám možnosť?Už som podala nesúhlas s trestným stíhaním,aj odmietnutie výpovedeako matka mám vraj výnimku...
    profesional Ani ako matka nie. Ale požiadaj o konanie o zmieri.
    Adriana Bertyn Dakujem.Hneď v pondelok to urobím.
      zbaliť

    Stiahnutie obvinenia poškodeným -blízkou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.