Zavrieť

Porady

Živnosť + odvody + invalidný dôchodok

Dobrý deň,

Vedel by mi niekto poradiť ako je to s odvodmi do Sociálnej poisťovne v mojom prípade.

Mám 31 r., pred pár rokmi som mal úraz nohy, od toho času som poberateľom čiastočného invalidného dôchodku (60 %).

Mám ukončené bakalárkske štúdium v odbore informatika.
Chcel by som si založiť živnosť pre tvorbu webových stránok.

Je to tak, že ak by môj mesačný príjem zo živnosti nepresiahol min. vymeriavací základ 329,06 €, tak v tom prípade by som nemusel odvádzať žiadne odvody do sociálnej poisťovne ????

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si založíš živnosť, hneď od začiatku si povinný platiť len zdravotné poistenie (v tvojom prípade polovičné).
    Do SP ti môže vzniknúť povinnosť platiť len na základe podaného DP .. a aj nemusí .. to už bude záležať od príjmu.
    Ak teraz začneš .. tak v marci 2012 podáš DP ... a ak ti vznikne povinnosť platiť - tak od 1.7.2012 (poistné je splatné do 8. nasl mesiaca)
    .. pohľadaj info .. napr http://www.porada.sk/t148810-vyska-p...ku-2011-a.html

    Živnosť + odvody + invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.