Zavrieť

Porady

Registracna pokladnica

Pekny den poradaci vsetko dobre do noveho roku idem k vam poradu. Som zacinajuci eshop. Hladam schopnu reg.pokladnicu. viete mi prosim poradit typ pokladnice? Videla som rozne od 10 polozkovych. Vobec nemam ponatie kolko polozkovu potrebujem. Som maly eshop. Dakujem vopred za rady
Naposledy upravil terezamaria : 01.01.16 at 17:12 Dôvod: vrátenie textu otázky
kopretinka netušíš,koľko položkovú potrebuješ? A koľko položiek máš v eshope,to tušíš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si si istý, že pri eshope potrebuješ ERP?
    player85 Doposial odosielam faktury. No pokladnica sa mi zda pohodlnejsia a rychlejsia. Nemam skusenosti. Preto kazda rada potesi
    player85 Klasicku registracnu pokladnicu myslim
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    player85 Zle som sa vyjadrila. Registracnu pokladnicu aby som posielala blocky a nie faktury som technicky antitalent
    player85 Registracnu pokladnu zom myslela
    misomiso Ty budes posielat blocky bez toho, aby ti zakaznik zaplatil?
    player85 Dobierka/ po zaplateni na ucet
    misomiso Po zaplateni na ucet? Teda to pojdes tu platbu vybrat z banky a potom ju akoze hotovostne znova prijmes cez ERP?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Citaj pozorne zakon o pouzivani ERP.
    Platba na dobierku sa neeviduje v ERP/VRP.
    Dobierkou neprijimas od zakaznika platbu priamo v hotovosti (alebo kartou cez tvoj terminal) a na predajnom mieste ale prostrednictvom posty/kuriera - a aj s casovym posunom. Doklad o vyplateni dobierkovej sumy ti vyda posta/kurier na poziadanie.

    Ak ale prijmes platbu od zakaznika z rucky do rucky, tak ju musis zaevidovat v ERP alebo VRP - aj uhradu faktury. Od dnes mozu VRP pouzivat vsetci podnikatelia, ktori maju mesacne max. 1000 dokladov. Podrobnosti mas uvedene v zakone o ERP, info hladaj aj na stranke financnej spravy.

    Do balika nemozes prilozit doklad z ERP/VRP lebo peniaze nie su odovzdane na predajnom mieste a tiez nesuhlasi datum uvedeny na doklade s datumom odovzdania a prijatia hotovosti.

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Rozhodne doporucujem VRP - mam ju tiez, je to zadarmo, je to jednoduche a je to bez problemov.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    pokiaľ prebiehajú platby cez účet alebo na dobierku, nie je potrebná RP. Len ppri predaji v hotovosti bude potrebná ERP. Na začiatok by mohla stačiť aj tá virtuálna, ak by sa to rozbehlo, dá sa zrušiť a zaregistrovať klasická ERP :-)

    Registracna pokladnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.