Zavrieť

Porady

Montaz anteny mob. operatora

Ahojte Poradaci.
Mam na Vas otazku ohladom skusenosti s montazou anten na vasich domoch - stretol sa niekto z Vas s touto vecou? Ide o to, ze jeden z nasich mob. operatarov ma zaujem o vybudovanie zakladovej stanice ( BTS ) na nasom dome. Na schodzi vlastnikov bytov budeme prejednavat aj zmluvu o prenajme... Zaujimaju ma Vase nazory a postredy - co do zmluvy zakomponovat, na co si dat pozor, pripadne aku ciastku po operatorovi ziadat za prenajom strechy a nebytovych priestorov. Dakujem predom za Vasu pomoc.
Usporiadat
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Práve sme tento problém riešili aj my. Nový operátor Telefónica prejavil v tomto smere záujem o náš dom. Dodal aj návrh zmluvy a všeobecné podmienky. Ponúkol cenu za prenájom 10 m2 strešnej plochy 50 000,- Sk ročne. Cena je to slušná, vychádza to cca 416 Sk/m2 mesačne, čo je viac ako 2-násobok bežného prenájmu bytov. Doplnili sme tam z dôležitejších vecí len to, aby v prípade poškodenia strechy pri inštalácii a prevádzkovaní zariadenia, nájomca odstránil závadu na vlastné náklady a prípojku na zdroj elektrického prúdu teiž nech si zabepečí nájomca,vrátane merania. Ostatné náležitosti sme ponachali podľa návrhu. Predpokladám, že aj s Vami budú takto postupovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ondrew
Ahojte Poradaci.
Mam na Vas otazku ohladom skusenosti s montazou anten na vasich domoch - stretol sa niekto z Vas s touto vecou? Ide o to, ze jeden z nasich mob. operatarov ma zaujem o vybudovanie zakladovej stanice ( BTS ) na nasom dome. Na schodzi vlastnikov bytov budeme prejednavat aj zmluvu o prenajme... Zaujimaju ma Vase nazory a postredy - co do zmluvy zakomponovat, na co si dat pozor, pripadne aku ciastku po operatorovi ziadat za prenajom strechy a nebytovych priestorov. Dakujem predom za Vasu pomoc.
Pred rokom sme aj my mali jedného záujemcu - bol to internetový operátor. Dohodnutá cena bola o trošičku vyššia ako uviedol Dušan, ale aj plocha bola väčšia - 20m2. DOtiahli sme to až do fázy, že to bolo schválené na schôdzi vlastníkov, z našej strany bola poddpísaná zmluva, ale nakoniec investor zámer nerealizoval. AK by si chcel porovnať podmienky, ktoré sme dohodli, môžem TI ich poslať na Tvoj e-mail, napíš mi.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Moje odporúčanie, kašlite na nich, aj keď to prinesie nejaké peniaze. V porovnaní so zdravím, sú to smiešne sumy. Rádovo by mali platiť státisíce a nie smiešnych 400,- Sk/m. Myslite na zdravie ľudí, ak Vám to zdravie stojí za to. Neviem na ako dlho to tam budete mať, ale sú to nebezpečné veci. Niekto teraz namietne, že sú to všetko predsudky, ale žiaľ nie sú. Mám to odžité na vlastnej koži, a kolegovia v práci by tiež vedeli rozprávať. Mali sme to na streche administratívnej budovy a chvalabohu vedenie podniku dostalo rozum keď videli čo sa deje s ľuďmi pracujúcimi pod strechou a zrušili nájomnú zmluvu s operátorom. Určite tiež závisí aký typ antény tam budete mať atď., atď., ale nech si urobí každý úsudok sám. Ja to neodporúčam.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

peton
Moje odporúčanie, kašlite na nich, aj keď to prinesie nejaké peniaze. V porovnaní so zdravím, sú to smiešne sumy. Rádovo by mali platiť státisíce a nie smiešnych 400,- Sk/m. Myslite na zdravie ľudí, ak Vám to zdravie stojí za to. Neviem na ako dlho to tam budete mať, ale sú to nebezpečné veci. Niekto teraz namietne, že sú to všetko predsudky, ale žiaľ nie sú. Mám to odžité na vlastnej koži, a kolegovia v práci by tiež vedeli rozprávať. Mali sme to na streche administratívnej budovy a chvalabohu vedenie podniku dostalo rozum keď videli čo sa deje s ľuďmi pracujúcimi pod strechou a zrušili nájomnú zmluvu s operátorom. Určite tiež závisí aký typ antény tam budete mať atď., atď., ale nech si urobí každý úsudok sám. Ja to neodporúčam.
myslíš, že tomu nepomôže ani odtienenie ?
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Orim, úprimne, netuším že niečo také jestvuje. To vám nahovoril operátor? Skúsim sa na to v práci popýtať, či sme niečo také mali. Dúfam, že na to nezabudnem, lebo teraz mám more práce.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Odtienenie existuje a samozrejme by pomohlo, ale to by museli byť odtienené všetky budovy v dosahu 200-300m, nie len tá, na ktorej je anténa. A pochybujem, že by nejaký mobilný oprerátor niečo také realizoval, oni majú úplne iné záujmy a priority ako zdravie ľudí.
A keď si to oni nedajú na panelák, tak to dajú na vedľajší a to je úplne to isté.
Ale to je už iná téma.
0 0
Ondrew Ondrew

Ondrew je offline (nepripojený) Ondrew

Leila2006
A keď si to oni nedajú na panelák, tak to dajú na vedľajší a to je úplne to isté.
Ale to je už iná téma.
To je presne to, ako som uvazoval pri odporucani, ci namontovat BTS na ansu strechu alebo na vedlajsiu - mam za sebou nejaky ten semester na FEI a trosku sa v tom vyznam - preto si osobne myslim, ze je lepsie mat antenu na vlastnej streche, kde si vlastne v utlmovom pasme anteny, ako by mi mala prazit antena z vedlajsieho domu rovno do okien...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

peton
Orim, úprimne, netuším že niečo také jestvuje. To vám nahovoril operátor? Skúsim sa na to v práci popýtať, či sme niečo také mali. Dúfam, že na to nezabudnem, lebo teraz mám more práce.

My nič také veľké nemáme len niečo menšie s malým výkonom - AP na šírenie mikrovlnného internetu.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ahoj Peton!
Rada by som dozvedela, čo sa dialo s tvojimi kolegami, keď ste mali namontovanú antenu na strechu.
Totiž ja v práci taktiež sedím pod takouto anténou.
Ďakujem Katka
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ahoj Katka, dlžím Ti odpoveď. Nevyznám sa v technike, takže neviem či ide zrovna len o anténu. Ale nazvime to anténou :-). Nedialo sa to len s kolegami, odžil som si to aj sám. Začínalo to všetko postupnou únavou, vnútorným nepokojom a môžem úprimne povedať, že to nebolo práve pracovným vyťažením. Nebolo to hneď, ale pomaličky postupne (bol som tam cca 2 roky). Keď som sa čoraz častejšie ocitával doma na PN-ke, začal som tomu prikladať význam a zistili mi zníženú imunitu. Túto zistili neskôr aj kolegom (tiež až po dlhodobom pôsobení). Čiže neprejavuje sa to hneď, ale až ďaleko neskôr. Nechcem však teraz týmto spôsobiť poplašnú správu, pretože je to ťažko dokázateľné a bolo by potrebné preštudovať kopec literatúry ako to vlastne je, aký vplyv to má na ľudský organizmus. Je však isté, že ľudské telo je tiež nevyspytateľné na reakcie okolia a zvlášť na elektromagnetické pole. Takže ať si každý urobí úsudok sám. Krásny dníček.
0 0
matchke matchke

matchke je offline (nepripojený) matchke

Ahojte. Neda mi napisat na tuto mne blizku temu. Zial je to tak. Tento typ pulzujuceho elektromagneticke ziarenia ma vplyv na cinnost mozgu (interferencia). Z toho vyplyva ta unava a nervozita. A samozrejme to ziarenie ovplivnuje aj ludsku DNA(rozbija resp. mutuje jej strukturu) a preto dochadza k znizenej imunite. Je to pomerne malo prebadane, nakolko vyskum je vacsinou sponzorovany telco spolocnostami a ide skor o to dokazat, ze to neskodi.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Presne včera ma oslovila jedna fy za prenájom strechy-mobilný operátor. Aká suma je bežná za prenájom?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zsolt, ty si to ale "zabil"... ja tu rozmýšlam o zdraví a ty, že čo zato?
Aj mňa prechádza hrôza, že by som to mala mať nad hlavou...alebo aspoň blízko hlavy... Tažko to všetko posúdiť, nakoľko po dlhoročných skúsenostiach s presadzovaním všetkých možných "dobrých veci" a vymožeností a neskorších následkov už neverím tomu, žeby to bolo pre "dobro ľudí" a nejednalo sa o slogan "učel svätí prostriedky"
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Už na streche máme zosilovač-televízny zosilovač. Aj to škodí?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

A my máme v paneláku 3 mobily na rodinu, to je 108 mobilov ... no ten zosilovač by som neporovnavala s antenou pre mt operatora...
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Neviem ani sám čo mám robiť. Nikto nemá jednoznačný názor, či to škodí alebo nie. To elektromagnetické pole aj mňa zaujíma. Samozrejme od nich vyžiadám potrebné potvrdenia. Či už napíšu tam pravdu alebo nie, to už neviem. Preto som sa pripojil k téme lebo neviem sa rozhodnúť.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ahoj Peton!
Ďakujem za odpoveď ešte z 08.11.2006. Moja kolegyňa už dlhšiu dobu cíti takúto únavu, a jej imunitný systém je tiež oslabený.
Ešte raz dakujem Katka
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zsolt69 Pozri príspevok
Neviem ani sám čo mám robiť. Nikto nemá jednoznačný názor, či to škodí alebo nie. To elektromagnetické pole aj mňa zaujíma. Samozrejme od nich vyžiadám potrebné potvrdenia. Či už napíšu tam pravdu alebo nie, to už neviem. Preto som sa pripojil k téme lebo neviem sa rozhodnúť.
Verím ti , sama by som bola v rozpakoch.../ale mňa to nepostretne-mám nízky pančak/ no musia si rozhodnuť vlastníci v dome, ale ja by som skúsila hladať cestu u niekoho , kto mi povie narovinu...kto s tým robí a vie o čo ide... alebo kto už s tým nerobí, pretože vie o čo ide
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Práve preto som sa obrátil na Vás, či nevie niekto poradiť ako ďalej. Tie peniaze by sme vedeli kde investovať, aby sme zlepšili určité veci. Ale kto mi to povie narovinu???
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Slavica, podľa môjho názoru nikto ti pravdu neprezradí. Každý sa bojí o svoje zamestnanie a majú aj nejakú mlčanlivosť.
predpokladám aj keď o niečom vedia, nikto ti neprezradí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať