Zavrieť

Porady

chov psov na zahrade

Dobry den,chovam 6 psov na zahrade (400 metrov) v zahradkarskej oblasti na kraji maleho mesta. Kazdy pes ma vlastnu volieru s budou, dvakrat denne zradlo,vodu a vybeh,kompletnu veterinarnu starostlivost a vycvik pretoze priprava psov do sluzby je moje zivobytie. Pozemok mam nielen oploteny ale aj obtiahnuty sietovinou aby mi tam ludia necumeli a s varovanim o pritomnosti psov. Okolo mojej zahrady ale chodia ludia z utulku vencit a moje psy to ohlasia stekotom. Samozrejme obcasnym. Okolo je ale dost vela starych zahradkarov ktori majustrasny problem s tym ze psy stekaju. Prosim preto o informaciu ci je nejaky pravny narok na to aby som musela dat psov prec,ci je niekde uzakonene kolko maximalne psov mozem na zahrade mat. Dakujem Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    každé mesto, obec má mať vypracované Všeobecne záväzné nariadenie o držaní psov, malo by byť uverejnené aj na webovej stránke obce

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Občiansky zákonník vraví

    § 127 ods. 1 prvá veta vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.

    2. Predpis č. 282/2002 Z. z.
    Zákon, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-282

    3. Podobná téma
    http://www.porada.sk/t132540-ake-zviera-ta-chovat.html
    krueggerova Dakujem, precitala som no jedine voci comu by sa mohli ohradit je to ze obtazuju hlukom ale to nie je myslim meratelne toboz ne ked susedin pes steka jak nepricetny furt ne ako moje. Vdaka!

    stanlee je offline (nepripojený) stanlee

    stanlee
    Ahoj, prosim napis mi na e-mail: stanlee@post.sk. U mna to iste, len o rok skor to zacalo Tak chcem nieco popytat a tak. DAkujem
    misoft Tu sa radí verejne!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.