Zavrieť

Porady

Zamestnanec z ČR

Ahojte všetci,

prosím Vás má niekto skúsenosť so zamestnaním bočanov ČR? Máme zamestnanca, ktorý má trvalý pobyt v ČR. Mzdárka ale povedala, že si musí vybaviť slovenské rodné číslo. Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Máme zamestnanca z ČR už vyše roka. Rodné číslo si nevybavoval. Viem, že si len na cudzineckej polícii vybavoval povolenie k pobytu. Na sociálke ho normálne zaevidovali, na zdravotke tiež. Mali sme aj kontrolu z inšpektorátu práce a chceli vidieť len to povolenie k pobytu.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Prosím Vás, ako mám mzdárke vysvetliť, keď neviem na základe čoho a prečo si má vybavovať slovenské rodné číslo? Viete niekto o niečom takom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    4326
    Prosím Vás, ako mám mzdárke vysvetliť, keď neviem na základe čoho a prečo si má vybavovať slovenské rodné číslo? Viete niekto o niečom takom?
    Nech ona doloží svoje tvrdenie nejakým §.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čože jemu, na čo to je tej mzdárke?? Asi software jej nezoberie pracovníka bez rodného čísla ...
    Ale inak neviem.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ja neviem, neviem ani na základe čoho na to prišla. Podľa mna tým, že sme Eu by mu malo stačiť to povolenie na pobyt z cudzineckej polície. Ale povedala, že musí mať slovenské rodné číslo.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Dievčatá ozaj, ešte aj teraz tu mám toho pracovníka a som sa ho na to pýtala. Tak len povolenie na pobyt z cudzineckej polície má. A v programe mám uvedené jeho české rodné číslo a zaškrtnuté, že je cudzinec.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ďakujem za rady a prajem pekný víkend.
    Ešte ma tak napadlo - ak by si to slovenské rodné číslo vybavil, nemal by potom prolém pri zdaňovaní príjmov v ČR?

    Dodávam po rozhovore s mzdárkou. Musí si vybaviť slovenské rodné číslo, lebo na zdravotnej poisťovni ho nezaregistrujú pod čekým rodným číslom a ževraj už nie je povinnosť mať povolenie z cudzineckej polície. ČO vy na to?
    Naposledy upravil 4326 : 24.03.06 at 13:41

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Ja viem tak, že povolenie k pobytu netreba u občanov zo štátov EU, iba vyplniť Informačnú kartu o zamestnaní pre úrad práce. A rodné číslo si vyžadovala zdravotná poisťovňa (ešte vlani sme to aj my tak vybavovali, odvtedy neviem aké majú usmernenie)

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Mám podobnú otázku.
    Zamestnávateľ je Slovák, pracuje v zahraničí - ČR a tam zamestnáva cudzinca - Čecha. Sídlo má na Slovensku. Do akej zdravotnej poisťovne ho má prihlásiť? Alebo sa má zaregistrovať v ČR poisťovni?

    Pokúsim sa ešte zistiť niečo vo VšZP, ale pochybujem, aby mi vedeli poradiť. Ďakujem komukoľvek za akúkoľvek radu.
    Naposledy upravil Janiela : 21.06.06 at 14:57

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Magma
    Ja viem tak, že povolenie k pobytu netreba u občanov zo štátov EU, iba vyplniť Informačnú kartu o zamestnaní pre úrad práce. A rodné číslo si vyžadovala zdravotná poisťovňa (ešte vlani sme to aj my tak vybavovali, odvtedy neviem aké majú usmernenie)
    u nás je zamestnaný občan ČR od 6.7.2005. V Banskej Bystrici na REGOB nám overili jeho rodné číslo na základe rodného listu a OP. Poslali Osvedčenie o rodnom čísle. a ešte sme oznamovali na úrad práce vznik PP na Informačnej karte. Sociálka a zdravotka taktiež bez problému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.