Zavrieť

Porady

OMEGA-preddavok-daň.doklad

Ako mám zaúčtovať preddavok prijatý v apríli - musím odviesť DPH, platba prišla cez BU, fa sa vystaví až po dodaní tovaru v máji.
Hlavne ma zaujíma spôsob účtovania (cez ID, OF )? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    Podľa §71/1 zákona o DPH je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým ako je poskytovanie služby skončené. Čiže v apríli musíš vystaviť faktúru na prijatú platbu - poslať ju druhej strane, aby si na jej základe odpočítala DPH, ty na jej základe odvenieš DPH do ŠR. V máji pri dodaní tovaru vystavíš zúčtovaciu faktúru, na základe ktorej odpočítaš prijatú zálohu.

    G331 je offline (nepripojený) G331

    G331
    Ďakujem, ale toto všetko viem. Mňa zaujíma spôsob zaúčtovania v OMEGE.
    Skúsim sama:
    S 90 000,- 311/
    03 75630,30 /324 ???
    0203 14369,80 /343.219
    Hz 0,10 548/
    Môžem vymeniť 604 za 324???
    Takýto spôsob zaúčtovania môžem urobiť len v prípade, že do programu zadám, že je to OF, nie preddavková. Pretože klasickú preddavkovú faktúru neúčtujem.

    G331 je offline (nepripojený) G331

    G331
    Už si tu pripadám ako postihnutá samomluvou.
    604 za 324 vymeniť nemôžem, lebo na 324 D zaúčtujem až úhradu preddav. faktúry. No, už som sa pekne domotala...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak si v Omege vystavila preddavkovú FA, tak do EUD Ti prešla iba evidenčne. Potom Ti prišla k nej úhrada, a cez BU zaúčtuješ úhrada OF, vtedy máš 221/324. Potom vystavíš Fa daňový doklad ako kópiu z preddavkovej. Na nej máš hneď vysporiadaný preddavok - uvidíš pri vytlačení - aj po zaúčtovaní do EUD máš účtovanie:
    1. riadok: 311/
    2. riadok: /604
    3. riadok: /343
    4. riadok: 324/311.
    Poprípade tam máš ešte halierové vyrovnanie.
    A vtedy sa Ti preddavková vypáruje s daňovým dokladom a dostane sa Ti to aj do DPH.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    G331
    Ďakujem, ale toto všetko viem. Mňa zaujíma spôsob zaúčtovania v OMEGE.
    Skúsim sama:
    S 90 000,- 311/
    03 75630,30 /324 ???
    0203 14369,80 /343.219
    Hz 0,10 548/
    Môžem vymeniť 604 za 324???
    Takýto spôsob zaúčtovania môžem urobiť len v prípade, že do programu zadám, že je to OF, nie preddavková. Pretože klasickú preddavkovú faktúru neúčtujem.
    áno, vymeníš účet 604 za 324, tak je to správne.

    G331 je offline (nepripojený) G331

    G331
    Lubena, aj keď neskoro, o to srdečnejšie ďakujem. Rozsvietilo sa mi v hlave a vyzerá to úplne jednoducho. A samozrejme pridávam bodík!!!

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    Dobrý deň! Tiež mám podobný problém správne zaúčtovať zFA za služby poskytnuté v tuzemsku ak odberateľ zaplatil i preddavok. Ako je to s DPH tak, aby sa mi vyrovnalo? Stále mám neúplnú operáciu, nemôžem to ukončiť. Preddavková Fa bola prijatá v marci,...
    Ďakujem.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak máš zaplatenú preddavkovú FA a k nej vystavený daňový doklad a potom robíš konečnú vyúčtovacieu FA, vo Fakturácii nezačneš hneď pridávať položky, ale najprv choď na kartu Vyfakturované preddavky a tam si pridáš ten daňový doklad. V položkách si zadáš ceskovú sumu, na ktorú majú byť služby vyfakturované. Ak si dáš vytlačiť FA komplet, máš tam napísaný aj ten vyfakturovaný preddavok a potom do DPH ide len ten rozdiel, ktorý je ešte nezaplatený.

    OMEGA-preddavok-daň.doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.