Zavrieť

Porady

pracovny uraz

ked u zamestnavatela vznikne prac.uraz kto je povinny v prvom rade spisat uraz a okolnosti urazu? zamestnavatel, priamy nadriadeny zamestnanca alebo prislusny zastupca zamestnancov pre bezpecnost?
vdaka andy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zamestnávateľ je povinný vnútorným predpisom určiť, komu a akým spôsobom sa oznamuje pracovný úraz,takže podľa toho poverená osoba spisuje záznam o prac.úraze.

    Dana2 je offline (nepripojený) Dana2

    Dana2
    V zmysle zák. č. 124/2006 o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, § 17, tam máš uvedené povinnosti zamestnávateľa aj zamestnanca pri pracovnom úraze.

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    je tam nové tlačivko- záznam o registrovanom pracovnom úraze. Ja som ho nevedela nikde kúpiť, tak som si ho stiahla z internetu.

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Pokiaľ ide o PÚ, záznam o úraze musí spísať prvý nadriadený pracovník nakoľko on musí vedieť o tom či tam zraneného poslal, či vykonával pracovné povinnosti na príkaz nadriadeného, alebo niečo vykonával svojvoľne. Či teda ide o PÚ to musí posúdiť zamestnávateľ, o tom či ide o úraz bežný, alebo o závažný PÚ, to musí posúdiť lekár /je na to tlačivo/. Ak sa úraz stal na vašom pracovisku pracovníkovi inej organizácie, je vašou povinnosťou spísať záznam o úraze, vyšetriť príčiny a prijať opatrenia na zamedzeniu podobných udalosti.
    Ak ide o závažný PÚ /PN viac ako 42 dní/ je potrebné k šetreniu prizvať autorizovaného BT.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.