Zavrieť

Porady

rozdelenie firmy a odpisy v PU

Prosím o radu.
Prebrala som firmu ktorá sa rozdelila v marci 2010 . Všetok majetok prešiel na firmu. Majetok ktorý mala nakúpený do tohoto obdobia odpisovala a mala zaradený do tohoto obdobia. Pokračujem v účtovníctve na novom softvéry ktorý firma do toho času napoužívala. čiže nahadzujem všetko nanovo. mám problém v tom ako zaradiť majetok a ako ho odpisovať v nasledujúcom období t.j.- od apríla 2010. Pracujem v programe Pohoda.
Konzultovala som to aj s dodávateľom softvéru ale nie som si istá o právnosti môjho riešenia. obsataranie majetku s dátumom kedy firma nakupila majetok a dátum zaradenia som dala rozdelenie spoločnosti so zostatkovými cenami a následne vypočítala odpisy.
Vie mi niekto poradiť či je to správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba poznať zmluvné vzťahy, ako je vyriešené nástupníctvo,
    toto vyzerá, že ide o "normálne" pokračovanie firmy. Citujem:
    "Prebrala som firmu ktorá sa rozdelila v marci 2010 Všetok majetok prešiel na firmu. Majetok ktorý mala nakúpený do tohoto obdobia odpisovala a mala zaradený do tohoto obdobia.".........
    ale ďalej v zadaní sa vyjadruješ, akoby firma vznikla v apríli 2010...............

    rozdelenie firmy a odpisy v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.