Zavrieť

Porady

Daňové priznanie_nevyplnené číslo účtu

Dobrý deň,
prosím Vás o radu, skúsenosť.. Ako má postupovať daňovník, ak v daňovom priznaní zabudol uviesť číslo bankového účtu a zabudol požiadať o vrátenie daňového preplatku?
Preplatok vznikol na základe dodatočného daňového priznania typu B. Na základe riadneho priznania zaplatil daň, dodatočným by mu túto daň mali vrátiť
Ďakujem!
Naposledy upravil Emik27 : 03.04.16 at 08:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ja som minulý rok musela kvôli tomu podať opravné DP bolo to do 31.3
    tohto roku na podateľni bolo povedané napíšte si žiadosť s číslom účtu a my peniaze zašleme.
    Sami nepošlú určite
    Oni vraj nemôžu urobiť takýto zásah , lebo sa DP skenujú takto informovali u nás na podateľni pri preberaní DP.
    Emik27 Takže oficiálnu žiadosť o vrátenie daňového preplatku? To by bol celkom fajn kompromis Ďakujem za info Veľmi ste mi pomohli
    Anik Ja by som to tak urobila
    Emik27 Naozaj? A nevadí, že tam nezaškrtol: Žiadam o vrátenie daňového preplatku....?
    Happy1 Podľa mňa je potrebné zaslať žiadosť o vrátenie preplatku a hneď tam môžeš zadat č. účtu.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veď v tlačive DP uvádzaš svoje tel číslo ... možno sa správkyňa ozve. ak nie - a si z toho nervózna - zavolaj ty (zabehni) na DU a dohodni sa
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Happy1 nechápem na čo "behať na DÚ", keď sa to dá jednoducho vybaviť žiadosťou. Aj tak jej to bez žiadosti nikam nepošlu.
    Katy a R no ja napr mám DU "po ceste" - a poštu "od ruky" a elektronicky "nekomunikujem" s nimi .
    raz mi zavolala správkyňa - bolo treba voľačo doplniť (nepodstatný údaj) - spravila som to priamo v DP + hviezdička - že oprava a podpis k tomu.
    fortunka No elektronicky nekomunikujes, ale oni nie su povinny komunikovat inak, nas teda uz vypoklonkovali par krat lebo pisomne ziadosti ani nechcu a ustne ziadosti su na nic Cize poradit sa co robit sa da, ale nevybavi sa bez papiera nic... cize minimalne treba mat so sebou ziadost pisomnu (ak teda subjekt nema povinnost komunikovat elektronicky)
    Katy a R k fortunke - nesranduj! - neviem si predstaviť, žeby ma ako obyčajného smrteľníka vypoklonkovali - keď prídem so žiadosťou? A aj keď náhodou zavolám, že niečo potrebujem - tak usmernia, či niečo treba/netreba doložiť a dohodnem sa .. tfuj, tfuj, tfuj - aby som nezariekla
    Happy1 ukončime to, každý máme svoje "známe na DÚ", ale tu predsa ide o všeobecnú radu ....haloooo.
    Jednoznačne žiadosť je potrebná, či písomná alebo elektronická.
      zbaliť

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Treba písať žiadosť.
    Pred 2-3 rokmi som tiež nezaškrtla žiadosť o vrátenie DB a DB nevrátili, ani na "chýbajúci krížik" neupozornili - to nie je ich povinnosť.

    Daňové priznanie_nevyplnené číslo účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.