Zavrieť

Porady

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zdravim Vas,
podla doterajsich informacii si myslim, ze mam narok na davku v nezamestnanosti ale chcem si to overit este u Vas.

Udaje: Od 1.10.2015 do 28.2.2018, 3 zamestnania, 15 dni v evidencii UP, PN spolu cca. 110 dni

Ziadne dlhy v soc. a zdravot. p.

Podla vsetkeho mam za posledne 3 roky ku dnu zaradenia do evidencie UP, dlzku trvania poistenia v nezamest. viac ako 730 dni.

Mam ale obavy z 2 veci:
1. Ci mi do obdobia 730 dni zarataju aj PN dni, podla vsetkeho by mali ale nie som si isty.

2. na webe http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti sa uvadza:

<i>Povinne poistená osoba v nezamestnanosti – zamestnanec: je fyzická osoba v právnom vzťahu, ktorý jej zakladá právo na pravidelný mesačný príjem (podľa § 3 ods. 1 písm. a) a ods. 2 a 3 zákona o sociálnom poistení), okrem:</i>

6. odo dňa vzniku tohto pracovného pomeru alebo štátnozamestnaneckého pomeru neuplynulo viac ako 12 kalendárnych mesiacov.

Mam tomu rozumiet, ze moje posledne zamestnanie malo trvat dlhsie ako 12 mesiacov? V podstate trvalo ale pocas neho doslo k prechodu z agenturneho stavu pod kmenovy a pravdepodobne sa jeho dlzka zacne znova odpocitavat od uzatvorenia "kmenovej zmluvy"?

Dakujem za Vase cenne rady.
veronikasad PN si mal pocas trvania pracovneho pomeru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak máš v posledných 3 rokoch 730 dní poistenia ( teda aj s PN počas PP), nárok ti vznikne.
    Algeon Ďakujem a tie 3 roky mam chapat ako:

    posledne 3 kalendarne roky tj. bude sa to pocitat za 2015/2016/2017?

    alebo

    poslednych 1095 dni pred zaradenim do evidencie UP?
    veronikasad Z posledných 1095 kal.dni sa započítava 730 kal.dni poistenia v nezamestnanosti. Nemusí to byť súvislé poistenie. Ak si v tomto období už poberal dávku vnezamestnanosti, započítava sa len obdobie od ukončenia poberania dávky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bod 6 znamená, že ak od skončenia posledného pracovného pomeru už uplynulo viac ako 12 mesiacov, nespĺňas už podmienku 730 kal.dni poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch
    Algeon Ďakujem

    Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.