Zavrieť

Porady

RZD - zrážková daň

Dobrý deň. Mám na vás prosbu. Mám zamestnanca, ktorý ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Okrem príjmu od našej spoločnosti mi doniesol potvrdenie od ďalšieho zamestnávateľa. Na potvrdení je zadaná mzda, kde bola daň zrazená preddavkovo a tiež príjem s daňou zrážkovou...
Pri dohadzovaní príjmov pri vykonávaní RZD mám dohodiť ako ďalší príjem len príjem so zrazenou daňou preddavkovo a príjem so zrážkovou si nemám ani všímať ani ho nikam netypujem ? Ďakujem.
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

ano, dohadzujes len prijem zdanovani preddavkovou danou. Prijem zdaneni zrazkovou danou sa povazuje za vysporiadani. Uplatnit si moze zrazkovu dan len v danovom priznani.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám na vás prosbu. Mám zamestnanca, ktorý ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Okrem príjmu od našej spoločnosti mi doniesol potvrdenie od ďalšieho zamestnávateľa. Na potvrdení je zadaná mzda, kde bola daň zrazená preddavkovo a tiež príjem s daňou zrážkovou...
Pri dohadzovaní príjmov pri vykonávaní RZD mám dohodiť ako ďalší príjem len príjem so zrazenou daňou preddavkovo a príjem so zrážkovou si nemám ani všímať ani ho nikam netypujem ? Ďakujem.
Áno,do roč.zúčt.dáš príjmy zrazené preddavkovo aj daň preddavkovú.
Ak si chce vysporiadať aj zrážkovú daň musí si podať DP.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

V daňovom priznaní typu A ktoré si urobí sám či sa mýlim?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

miriza Pozri príspevok
V daňovom priznaní typu A ktoré si urobí sám či sa mýlim?
Pokial mal príjem len zo závislej činnosti tak zrážkovú daň si dodaňuje v tlačive typ A
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

To znamená, že ked mam zamestnanca, ktorý je na skrateny pracovný pomer, a má kazdý mesiac zrážkovu dan, nerobim mu ročné zúčtovanie? Musí si ho spraviť sam, kvoli tej zrážkovej dane?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

nikulik Pozri príspevok
To znamená, že ked mam zamestnanca, ktorý je na skrateny pracovný pomer, a má kazdý mesiac zrážkovu dan, nerobim mu ročné zúčtovanie? Musí si ho spraviť sam, kvoli tej zrážkovej dane?
Ak má zdaniteľný príjem najviac 45408(myslia sa tým príjmy zdaňované preddavkovo), potom nemusí podávať DP, ale v tomto prípade sa mu to oplatí.
"Dodanenie" príjmov zdaňovaných zrážkou je možné iba podaním DP, cez RZ sa to nedá.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Môj zamestnanec mal príjem len zo závislej činnosť a nejakých 532,- Sk zrážkovej dane, takže si musí urobiť ročné zúčtovanie sám na daňovom tlačive A či ako to vlastne je?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

miriza Pozri príspevok
Môj zamestnanec mal príjem len zo závislej činnosť a nejakých 532,- Sk zrážkovej dane, takže si musí urobiť ročné zúčtovanie sám na daňovom tlačive A či ako to vlastne je?
Pokiaľ si chce dodaniť tú zrážkovú daň tak musí urobiť DP. Ak však nechce tak môžeš urobiť RZD pričom tam nezahrnieš tú zrážkovú daň
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ale naša pracovníčka má príjem 1 800,-/1 mesiac, a kazdy mesiac zrážková dan okolo 300,- Sk. Takže nerobim RZD, ale vystavim potvrdenie a poviem jej, že ked chce ma urobiť DP?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

nikulik Pozri príspevok
Ale naša pracovníčka má príjem 1 800,-/1 mesiac, a kazdy mesiac zrážková dan okolo 300,- Sk. Takže nerobim RZD, ale vystavim potvrdenie a poviem jej, že ked chce ma urobiť DP?
áno presne tak, musí si podať daňové priznanie, teda ak chce, aby jej vrátili daň
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Podľa mňa je to takto : Zamestnankyňa má príjem 1800,- mesačne, čo je 12x 1800,- = 21600,- brutto. To si porovnáš so sumou 1/2 nezdaniteľnej čiastky základu dane / 90816 : 2 = 45.408,-/ a ak má tá zamestnankyňa príjem menší, tak RZ ani DP nepodáva. Ale na druhej strane jej bola stŕhaná daň zrážková. Tú môže považovať týmto za vysporiadanú a nechať to tak. Alebo si môže podať DP a daň sa jej vráti. Tu však skúmaš, či nie je náhodou zamestnankyňa - dôchodkyňa, to by totiž nemala nárok na odpočítateľnú položku a samozrejme vrátenie dane. Prosím názor ostatných... či postupujem dobre, alebo som "nikulika" poplietla ešte viac,chi. Díky.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ako by ste postupovali v prípade, že zamestnanec pracoval v roku iba jeden mesiac a mal príjem iba 179,- Sk. Zamestnávateľ mu zaslal potvrdenie o príjme ( nové tlačivo ), kde týchto 179,- je vyznačených v riadku 01 teda ako príjem zdanený preddavkovou daňou, hoci vlastne po uplatnení nezdaniteľnej čiastky neplatil žiadnu daň. Žiadny iný príjem nemal. Je povinný si podať ročné zúčtovanie dane?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jana32 Pozri príspevok
Ako by ste postupovali v prípade, že zamestnanec pracoval v roku iba jeden mesiac a mal príjem iba 179,- Sk. Zamestnávateľ mu zaslal potvrdenie o príjme ( nové tlačivo ), kde týchto 179,- je vyznačených v riadku 01 teda ako príjem zdanený preddavkovou daňou, hoci vlastne po uplatnení nezdaniteľnej čiastky neplatil žiadnu daň. Žiadny iný príjem nemal. Je povinný si podať ročné zúčtovanie dane?
Nie .
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Evina a prečo nie? Síce žiadna dáň nebola zrazená, ale príjem zo závislej činnosti tu bol. Ja som bola na tom, že treba urobiť rzd.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jana32 Pozri príspevok
Evina a prečo nie? Síce žiadna dáň nebola zrazená, ale príjem zo závislej činnosti tu bol. Ja som bola na tom, že treba urobiť rzd.

Z úhrnu príjmov do 45408 sa daň nevyrubuje a nie je povinnosť ju platiť. Tým pádom pokiaľ nemal iný príjem nemá ani povinnosť vykonať RZD
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Pamäť mi vypadáva a to koniec marca je ešte ďaleko.No čo už.
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
A keď si dôchodca s príjmom nižším ako 45 408 urobí DP a požiada o vrátenie dane podľa §46 ? Typ A (z DoVP) r.32 napr.21000Sk, r.33 0Sk, r.34 21000Sk, r.36 21000Sk, r........? r.62 4142Sk, r.65-4142Sk ? Vďaka
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Antonia Jendrišáková Pozri príspevok
A keď si dôchodca s príjmom nižším ako 45 408 urobí DP a požiada o vrátenie dane podľa §46 ? Typ A (z DoVP) r.32 napr.21000Sk, r.33 0Sk, r.34 21000Sk, r.36 21000Sk, r........? r.62 4142Sk, r.65-4142Sk ? Vďaka
r.32=21 000
r.33=0
r.34=21000
r.36=21000
r.44=21000
r.45= 19 % daň
r.54=0
r.56=0
r.62=preddavková daň z potvrdenia
r.63=zrážková daň z potvrdenia
r.65=4142
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ak zamestnanec nepožiada zamestnávateľa o RZD musí si podať DP sám aj keď celý rok pracoval u jedného zamestnávateľa ? a nemal iné príjmy ? Ďakujem
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

dopravca Pozri príspevok
Ak zamestnanec nepožiada zamestnávateľa o RZD musí si podať DP sám aj keď celý rok pracoval u jedného zamestnávateľa ? a nemal iné príjmy ? Ďakujem
áno, buď RZ alebo DP. Vysporiadáva sa "preddavková daň".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať