Zavrieť

Porady

čo robiť ked som kúpil auto ktoré sa pokazilo a ja som ho ešte neprepísal.

Dobrý deň prosím o radu. Minulý týždeň som kúpil auto, bývalí majiteľ urobil odhlášku na moje meno ale ja som ho ešte neprihlásil. V utorok ten týždeň mi odišla pravá náprava odlomená polos silenbloky pretože to bolo všetko hrdzavé (nevšimol som si). V kúpno predajnej zmluve mi napísal závady len deravý výfuk nič viac aj pri rozhovore mi povedal že všetko je v poriadku ujisťoval ma že je to bez investíce že mi auto ešte pár rokov vydrží. Majiteľovi som zavolal a ten mi povedal že o 2 týždne mi vráti peniaze lebo nemá teraz a on si prihlási naspäť auto. Nemám teraz ísť na políciu a prihlásiť na seba auto a potom urobiť odhlášku na neho?? všetky doklady som vrátil majiteľovi a ten si auto odtiahol domov. Sme z rovnakého okresu.
5 komentárov     zbaliť
buchač čo robiť ...???

Začni týmto ... https://sk.wikipedia.org/wiki/Otčenáš
Mila123 nepreháňaj,,,,,,,,,,
lujza.j Ludia su fakt stale nepoucitelni....aby si dali auto pred kupou pozriet v servise....
buchač Mila123 (Dnes 11:13) nepreháňaj,,,,,,,,
===========================
Nepreháňam...ale v takýchto situáciách som pesimista.
----------------------------------------
Veď čítaj realitu :

- jeden kúpil...druhý odhlásil
- auto je na trt
- vráti peniaze ... ALE momentálne nemá
- doklady sú u pôvodného majiteľa...auto tiež...peniaze tiež.

A dotyčný je ešte natoľko nepevný, že ešte aj to, čo vlastne nikdy nemal a momentálne ani nemá...tak to chce prepísať.


Miluška
...a teraz mi povedz...preháňam ?
...a teraz mi povedz...kto je normálnejší ???
bakaja práve, že ja chodím do práce takže som ho chcel v piatok odniesť ku mechanikov (v piatok mám voľno)i nech sa naňho pozrie a aj kvôli tomu výfuku... keby mi peniaze nevrátil čo sa s tým dá robiť prosím radu to že som idiot už viem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Písomne (doporučene!) ho vyzvi (uprav podľa potreby,vymenuj vady...nakoľko auto dňa xxx prevzal,na vrátenie kúpnej ceny + termín):
    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/oc...a-pouzitu-vec/

    čo robiť ked som kúpil auto ktoré sa pokazilo a ja som ho ešte neprepísal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.