Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel medzi vaňovou a sprchovou podomietkovou batériou

Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Nella_2
pettte Pozri príspevok
Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.
Podľa mňa tie sprchové majú len pripojenie na sprchu, nemajú výtokovú rúru na vodu.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
pettte Pozri príspevok
Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.
Tak ako píše Nella. Pettte, však si pozri, ako vyzerá sprchová a ako vaňová. Sprchová nemá výpusť do vane, voda smeruje rovno do sprchovej hadice. U vaňovej si môžeš prepnúť vodu buď do výpuste, alebo do sprchovej hadice. Ale ak chceš, kľudne môžeš použiť v sprchovom kúte aj vaňovú batériu. To, že sa volá "vaňová" neznamená, že mimo vane ju nemôžeš použiť.

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

TomasHC
Podomietková vyjde rapídne viac, lebo okrem batérie treba aj tú podomietkovú časť!

pettte je offline (nepripojený) pettte

pettte
Nella_2 Pozri príspevok
Podľa mňa tie sprchové majú len pripojenie na sprchu, nemajú výtokovú rúru na vodu.
Nella ďakujem, ale je tu jeden problém. Tá batéria je vlastne kus železa kdesi uprostred steny s ktorého trčí klasická páka na reguláciu vody a "čudlík" na zapínanie a vypínanie pohyblivej sprchy. Výtok do vane je samostatná oddelená súčiastka, ktorá sa primontuje tesne nad vaňu, ba ak je vaňa vybavená prítokovým tunelom, tak ani to nemusí byť. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!

pettte je offline (nepripojený) pettte

pettte
Chobot Pozri príspevok
Tak ako píše Nella. Pettte, však si pozri, ako vyzerá sprchová a ako vaňová. Sprchová nemá výpusť do vane, voda smeruje rovno do sprchovej hadice. U vaňovej si môžeš prepnúť vodu buď do výpuste, alebo do sprchovej hadice. Ale ak chceš, kľudne môžeš použiť v sprchovom kúte aj vaňovú batériu. To, že sa volá "vaňová" neznamená, že mimo vane ju nemôžeš použiť.
Dík Chobot, ale problém je v tom že ani jedna nemá žiadny výtok. Má to 4 otvory (teplá dnu, studená dnu, namiešaná do vane, namiešaná do pohyblivej sprchy. Vpredu je klasická páka a "čudlík" na prepínanie do pohyblivej sprchy. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft

= sprchová - vývod len na sprchovú ružicu

= vaňová - vývod na výpust (s prepínačom na doplnenú odnímateľnú sprchu) - tiež nazývané vaňová sprchová batéria

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

TomasHC
Zrejme myslíš takéto niečo:



Vaňová je o tom, že má aj "čudlík" na prepínanie zmiešanej vody do vane/sprchy. Sprchová ten čudlík nemá, a má len jeden výstup - do sprchy.

radEg je offline (nepripojený) radEg

radEg
Heh. PODOMIETKOVA !

Podomietkové teleso sprchové má dva vstupy a jeden výstup. Podomietkové teleso vaňové má dva vstupy a dva výstupy.

Ja som do sprchového kúta chcel aj hlavovú aj ručnú spršku preto som použil vaňové podomietkové teleso.

pettte je offline (nepripojený) pettte

pettte
radEg Pozri príspevok
Heh. PODOMIETKOVA !

Podomietkové teleso sprchové má dva vstupy a jeden výstup. Podomietkové teleso vaňové má dva vstupy a dva výstupy.

Ja som do sprchového kúta chcel aj hlavovú aj ručnú spršku preto som použil vaňové podomietkové teleso.
No!!! Super. Všetko jasné... díky!

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

mendo933
pettte Pozri príspevok
Dík Chobot, ale problém je v tom že ani jedna nemá žiadny výtok. Má to 4 otvory (teplá dnu, studená dnu, namiešaná do vane, namiešaná do pohyblivej sprchy. Vpredu je klasická páka a "čudlík" na prepínanie do pohyblivej sprchy. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!
podomietkova vanova bateria sa napusta cez vanovy odtokovy, prepadovy sifon s napustanim, ktory je namontaovany na vani. Cize k celej tej "parade " treba este pripocitat 150euri
Za cenu priemerneho podomietkoveho systemu sa da kupit spickova termostaticka bateria

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

alltracboy
ja mam vanovu grohe tu drahsiu s vymienatelnym vnutrom. Daju sa kuit aj lacnejsie, ale pokial sa pokazia tak treba to cele vysekat. ta drahsia sa vymeni kartusa a netreba rozbit stenu. Vanovu vypust budem mat na rucnu sprchu s hadicou a sprchovu vypust budem mat na hornu pevnu sprchu.

pettte je offline (nepripojený) pettte

pettte
alltracboy Pozri príspevok
ja mam vanovu grohe tu drahsiu s vymienatelnym vnutrom. Daju sa kuit aj lacnejsie, ale pokial sa pokazia tak treba to cele vysekat. ta drahsia sa vymeni kartusa a netreba rozbit stenu. Vanovu vypust budem mat na rucnu sprchu s hadicou a sprchovu vypust budem mat na hornu pevnu sprchu.
Hmm to ma nenapadlo, čiže po pustení pôjde najprv hadica a až keď prehodíš "čudlík" tak potečia pevná sprcha. To som riešil, že ako namiešať prijateľnú vodu a neoblievať sa pri tom studenou či horúcou vodou. Dóóósť dobrý typ. Díky...

radEg je offline (nepripojený) radEg

radEg
A preto sa ti nestane sa že sa popáliš alebo ochladíš priamo prúdom tečúcej vody na hlavu.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.