Zavrieť

Porady

Fakturácia dopredu a dátum dodania

Náš dodávateľ nám začal posielať faktúry za tovar dva týždne pred dodaním. Na faktúre je ale dátum vystavenia totožný s dátumom dodania. Tovar príde po dvoch týždňoch. Dátum dodania na faktúre sa nezhoduje s dátumom dodania na dodacom liste. Dokonca mám faktúru s dátumom dodania 20.06.2014 a tovar prišiel až dnes t.j. 3.07.2014. Žiadali sme ho o opravu faktúry, ale odmietol. On to považuje za správny doklad. Ja si to teda zaúčtujem do júla a uplatním odpočet až v mesiaci júl. kedy tovar skutočne prišiel. Zákon o DPH mi umožňuje posum faktúry. Môžeme mať nejaký postih za nesprávne vystavenú faktúru dodávateľom ?
pisty01 Ak je to slovenska firma, problem ma dodavatel, nakolko zakon o DPH definuje datum dodania tovaru (aj v pripade ak sa jedna o preddavok). Vy mozete posunut vas odpocet, ak mate nalezite dokady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AdrianaA v zákone o DPH v §19 je definovaná daňová povinnosť pri dodaní tovaru dňom dodania tovaru.

    Fakturácia dopredu a dátum dodania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.