Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO-B živnostníka

Prosím o radu. Robím daňové priznanie SZČO, ktorá mala do 31.5.2006 prerušenú živnosť. Jej činnosťou je sprostredkovanie služieb - poistky apod. Teraz som zistila, že prvé vyúčtovanie provízií má už aj za mesiac 5/2006, kedy mala pozastavenú činnosť. Môžem spočítať túto províziu s ostatnými v roku a v daňovom priznaní uviesť na riadku 2 - príjem zo živnosti alebo príjem za máj uviesť zvlášť v r. 8 - z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou? Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Už neviem ako ďalej, môžete mi poradiť čo mám uviesť v ďalších riadkoch v DP typ FOB? SZČO počas celého roka, daň.bonu 2 deti, ktoré si uplatňuje on vo svojom daňovom priznaní, preddavková daň podľa § 43 je 29.- SK. Zastavil som sa na r.93 a ďalej neviem ani zaťať.
    R. 91 daňová povinnosť 10 247,-
    R.93 0

    Prosím poraďte.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Riky Pozri príspevok
    Už neviem ako ďalej, môžete mi poradiť čo mám uviesť v ďalších riadkoch v DP typ FOB? SZČO počas celého roka, daň.bonu 2 deti, ktoré si uplatňuje on vo svojom daňovom priznaní, preddavková daň podľa § 43 je 29.- SK. Zastavil som sa na r.93 a ďalej neviem ani zaťať.
    R. 91 daňová povinnosť 10 247,-
    R.93 0

    Prosím poraďte.
    Ďalej by to malo pokračovať:
    r.95 12960
    r.96 2713
    r.98 29
    r.104 - 29

    2713 požiada o vrátenie v oddieli XIV. a daňový preplatok v sume 29 sk nemá nárok, pretože suma nepresiahla 100,-

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Zopakujem ešte raz svoju prvotnú prosbu, lebo ktosi dala do mojej témy novú otázku a tá moja zodpovedala nezodpovedaná:
    Prosím o radu. Robím daňové priznanie SZČO, ktorá mala do 31.5.2006 prerušenú živnosť. Jej činnosťou je sprostredkovanie služieb - poistky apod. Teraz som zistila, že prvé vyúčtovanie provízií má už aj za mesiac 5/2006, kedy mala pozastavenú činnosť. Môžem spočítať túto províziu s ostatnými v roku a v daňovom priznaní uviesť na riadku 2 - príjem zo živnosti alebo príjem za máj uviesť zvlášť v r. 8 - z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou? Vopred ďakujem za rady.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Nehnevaj sa nato, že tvoja otázka zostala nezodpovedaná. Z tvojej otázky nie je moc dobre rozumieť o čo vlastne ide, chýba v nej veľa informácií, ako napr.
    1) od kedy do kedy bola pozastavená živnosť?
    2) aké príjmy presne dosahovala? išlo len o provízie? alebo išlo aj o iné príjmy?
    3) podniká tvoj klient na zákade živnosti alebo na základe DiČ?

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Ja sa vôbec nehnevám, dúfam, že to tak nevyznelo a že som nikoho neurazila, len som pre istotu zopakovala otázku, aby nezostala zabudnutá. Hneď vysvetlím nejasnosti v otázke:
    - živnosť bola pozastavená od 09.03.2005 do 31.5.2006,
    - príjmami boli len provízie
    - klient má živnosť, znovu začatú od 1.6.2006 (po prerušení)
    Nejasno mám v tom, že doklad o provízii má už za 5/2006, t.j. v čase, keď živnosť mal ešte pozastavenú. Môžem mu túto províziu započítať normálne k ostatným príjmom? - je to ten istý druh príjmu. Ďakujem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    hemaja Pozri príspevok
    Ja sa vôbec nehnevám, dúfam, že to tak nevyznelo a že som nikoho neurazila, len som pre istotu zopakovala otázku, aby nezostala zabudnutá. Hneď vysvetlím nejasnosti v otázke:
    - živnosť bola pozastavená od 09.03.2005 do 31.5.2006,
    - príjmami boli len provízie
    - klient má živnosť, znovu začatú od 1.6.2006 (po prerušení)
    Nejasno mám v tom, že doklad o provízii má už za 5/2006, t.j. v čase, keď živnosť mal ešte pozastavenú. Môžem mu túto províziu započítať normálne k ostatným príjmom? - je to ten istý druh príjmu. Ďakujem.
    Ku dňu 9.3.05 sa museli uzavrieť účtovné knihy a upraviť základ dane podľa § 17 ods.8 zdp. Provízie vyplatené po 9.3.05 sa mali evidovať ako pohľadávky ku dňu prerušenia živnosti a mali sa o ne v daňovom priznaní podanom do 31.3.05 navýšiť základ dane. Prijaté úhrady v 5/06 sa potom nemali zdaňovať, pretože mali byť zdanené v daňovom priznaní za r.2005.

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Ďakujem za odpoveď, len ešte mi nie je jasná jedna vec - provízia za 5/06 bola vyplatená v 6/06, takže nemohla byť zahrnutá do daňového priznania za rok 2005. Trošku sa mi to komplikuje, lebo klientka mi nosí papiere postupne a dokonca mi včera doniesla potvrdenie o zdan. mzde, takže za mesiace 1-4/06 bola zamestnaná a 5/06 bola dobrovoľne nezamestnaná. Aby som to nezamotala ešte viac, budem postupovať správne ak:
    - príjem za 5/06 započítam do základu dane?
    - za mesiac 5/06 jej neuplatním odpočitateľnú položku 7568 ?
    - do výdavkov okrem paušálnych 40% pripočítam zaplatené poistné za rok 2006 + dobrovoľné poistné, ktoré zaplatila za 5/06?
    - potrebujem čestné prehlásenie o tom, že za 5/06 nemala ďalší príjem a nebola nikde zamestnaná?
    Veľmi pekne ďakujem.

    Ičo je offline (nepripojený) Ičo

    Ičo
    Dobrý deň prajem.
    Podnikám od 9/2006. V čase 1-8/2006 som bol dobrovolne nezamestnaný a platil som si príspevky do zdravotnej poisťovne. Pri vypľňaní daňového priznania si odpočítavam príspevky do ZP za obdobie podnikania, teda 9-12/2006 alebo aj za obdobie 1-8. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.