Zavrieť

Porady

Burza obchodovanie

Zdravím Vás, mám otázku ohľadom obchodovania na internetových burzách... Chcem sa spýtať ak obchodujem na burze forex... a keď kúpim pomocou softwaru napr. ropu ... alebo inú komoditu budem ju fyzicky vlasniť ? ako ju dostanem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    príde ti cisterna pred barák, pi veľa minerálok, aby si mal prázdne fľaše

    NAOZAJ, NAOZAJ SA NEPÚŠŤAJ do tradingu

    g.martin je offline (nepripojený) g.martin

    g.martin
    Ahoj,
    Forex je trh, na ktorom sa obchodujú menové páry...Ty už vravíš o komoditnom trhu, ak chceš kúpiť ropu. Ty vlastne kupuješ kontrakt pred termínom dodania (ak si sa rozhodol byť špekulantom), takže určite v čase kúpy nevlastníš žiadnu ropu, iba si zaviazaný, že ju kúpiš dajme tomu o rok alebo skorej. Toto obchodovanie na burze na aké sa ty pýtaš je špekulácia na pohyb ceny, teda kúpiť lacno a predať drahšie alebo opačne (krátka pozícia). Je toho veľa, len študuj, ak ťa to zaujalo. Na nete je plno informácií/literatúry o obchodovaní. Ja osobne nevidím v obchodovaní na burze možnosť zárobku, ale tiež som bol ohúrený týmito vecami asi tak pred tromi rokmi

    janon je offline (nepripojený) janon

    janon
    JJ a prečo tam nie je možnosť zárobku? v čom je problém ???
    a s tým dodaním ... keď kupim predám drahšie tak ako to vlastne dodám nejaku komoditu ak ju ani realne nemám ?

    g.martin je offline (nepripojený) g.martin

    g.martin
    Pretože nie je to jednoduché...Istý čas som komunikoval s ľudmi, čo špekulovali s realnymi peniazmi a boli vačšinou v strate. Tí čo vykazovali aký-taký zisk, tak v porovnaní s vynaloženým časom a úsilím nestál za to. Ale existujú aj experti, ktorí sa týmto živia...
    Ako som vravel, ty kupuješ kontrakt (teda dúfam, že si dobre pamatám, čo som si naštudoval ), teda sa zavazuješ, že v budúcnosti kúpiš ropu, ale ty ten kontrakt pred expiration date (ak sa to tak nazýva) predáš niekomu inému !
    a buď natom zarobíš alebo stratíš

    janon je offline (nepripojený) janon

    janon
    aha čiže keď mu ten kontrakt predám tak už ručí on že tu ropu napr .. alebo inu komoditu dodá... tak ,?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.