Zavrieť

Porady

Návrh ukončenia pracovného pomeru dohodou zo strany zamestnávateľa - čo robiť?

Milí poraďáci! Som nováčik a mám takýto problém. V roku 1995 som začala pracovať v banke ako klientsky pracovník + iné veci, čo nám postupne pridávali. V r. 2001 som nastúpila na materskú dovolenku, mám syna vo veku 7r., 6r. a dcérku, ktorá bude mať onedlho 3 roky. Mám informácie od zamestnávateľa, že budem nadbytočná, navrhuje mi rozviazať prac.pomer dohodou + "odmena" 2-mesačná. Pritom mám odpracovaných viac ako 5 rokov, pri výpovedi by som mala nárok na 3 mes. odstupné. ALE. Bola som sa informovať na úrade práce, či budem mať nárok aj na podporu - a vraj nemajú mi ju z čoho vypočítať. Ostala som v šoku, lebo som koketovala s myšlienkou, že začnem v niečom možno sama - s 3 malými deťmi si ťažko nájdem novú prácu - ale potrebovala by som na začiatok príspevok na podnikanie z ÚP - tam je podmienka byť nezamestnaný 4 mesiace. Je to začarovaný kruh - a ja teraz neviem, čo mám robiť a čo bude pre mňa najlepšie aj z hľadiska odvodov. Vôbec netuším, či sa mi tých 7 rokov vôbec ráta do dôchodku, ako to bude s odvodami, ked budem na úrade práce, alebo mám trvať na tom, aby ma zamestnal bývalý zamestnávateľ? On veľmi nechce, ale vraj ked som na rodičovskom, tak mi nemôže dať výpoveď.
K PODNIKANIU - manžel má po starých rodičoch malý domček so záhradou v našej dedine. Vlastníkom je on, o podnikaní nechce ani počuť. Ja som uvažovala zriadiť tam nejakú herňu pre deti - nechcem zbohatnúť, iba "prežiť" a popri tom sa postarať aj o svoje deti. Ako sa to dá vysporiadať - účtovne atď? Aby nás to nezruinovalo - čítala som o výhodách s.r.o.- možno by to bola jedna možnosť. Neviete ma posunúť v úvahách ďalej???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Návrh ukončenia pracovného pomeru dohodou zo strany zamestnávateľa - čo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.