Zavrieť

Porady

Registrácia k DPH podľa § 7a?

Dobrý deň

Zmenil sa zákon v tomto roku?
Cez s.r.o. - neplatca DPH, by som chcel príležitostne vystavovať a prijímať služby do zahraničia (EU i mimo EU).

Účtovníčka mi tvrdí veci, ktoré sú v rozpore s tým čo som si našiel na porade.
Preto ma prosím uistite / doplňte, či to stále tak funguje.

Z porady som sa teda dozvedel:
- treba sa registrovať podľa toho § 7a pred začatím takejto činnosti
- súhrnný výkaz sa posiela DU (iba elektronicky?) raz za 4 mesiace
- v zahraničný náklad mi vystavia FA bez DPH a ja následne DPH odvediem na Slovensku
- príslušná výška DPH sa platí podľa štátu do ktorého je služba dodaná
- pri krajinách mimo EU sa súhrny výkaz neposiela
- pri tovare táto byrokracia nie je nutná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    - ci sa treba registrovat zalezi od toho, ake sluzby poskytujete. Podla §7a sa treba registrovat, ked poskytujete alebo prijimate sluzby podla §15 odst.1.
    -ak by ste mali povinnost sa registrovat podla 7a a budete poskytovat sluzby podla §15 odst.1 do EU budete mat povinnost podavat suhrnny vykaz (SV) vzdy po skonceni kvartalu do 25-teho.V tomto pripade by ste vystavoval bez DPH s odkazom ze sluzbu je povinny zdanit prijemca.
    - ak by ste prijal sluzbu podla §15 odst.1, dodavatelovi poskytnete IC DPH a ten vam vystavi fakturu bez DPH a vy ju nasledne samozdanite tu na SK (sadzba podla naseho zakona 20%), za mesiac kedy bola sluzba dodana podavate DP DPH do 25-teho nasledujuceho mesiaca
    - SV sa nepodava ak dodavate sluzby mimo EU
    - pri dodavani tovaru plati:
    § 7
    Na začiatok

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku eura 14 000 eur.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku eura 14 000 eur.

    Registrácia k DPH podľa § 7a?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.