Zavrieť

Porady

viazaná živnosť

Ahojte, chcela by som poradiť. Som SZČO - len voľné živnosti. Chcela by som robiť plávanie bábätiek - ale len v tom zmysle, že si prenajmem bazén, spravím zmluvu s hotelom, ktorý bazén má v prevádzke, a zamestnám na dohodu živnostníka, ktorý v tomto prípade má oprávnenie vykonávať inštruktora plávania bábätiek. Moja otázka znie, musím mať aj ja takúto viazanú živnosť, keď vystupujem len v pozícii sprostredkovateľa - poskytnem priestory, vyučujujúceho, ale sama vyučovanie nebudem vykonávať?

ďakujem, aďa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ak budú mamičky vstupovať s tebou do právneho vzťahu, áno musíš mať živnosť. Ak bude živnostník organizovať plávania, jemu budú platiť a s nimi budú uzatvárať zmluvy, nemusíš mať. Ty iba prenajmeš bazén živnostníkovi, ale pre neho to bude zbytočné, lebo teba môže vynechať a prenajať si rovno od hotela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.