Zavrieť

Porady

Oslabena noha po operacii kolena

Zdravim ... chcel by som Vas poprosit o nazor, radu. Priatelka je cca mesiac po tazkej operacii kolena, (roztrhnuty postranny vaz, nieco s jablckom, takisto predny krizny-este ho nerobili) vlozili jej do kolena srubu a nejaky drot na spevnenie. Ma velky stres z toho, ze ani mesiac po operacii a velmi vytrvalom cviceni nevie v sede na posteli dvihnut nohu z postele. Stehno ma uplne mlandrave, aj ked je to lepsie ako prve dni po operacii. Cvici presne podla instrukcii ortopeda a rehabilitacnej sestri, urcite aj viac. Je mozne, ze aj mesiac po operacii je stehenny sval tak ochabnuty, ze nedokaze zdvihnut nohu na posteli ? Ma z toho strasny stres, lebo o tyzden ide na kontrolu a uz na poslednej kontrole (10 dni po operacii) jej ortoped kazal nech zdvihne nohu, ako by to mala byt samozrejmost... Poradte prosim, ak sa s tym niekto uz stretol, ze ako rychlo prebieha rehabilitacia a ci to chce len trpezlivost a sval sa da postupne dokopy. Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja mam za sebou podobne tazku operaciu ruky, mesiac po operacii som s nou takmer nehybala, dalsie 2 mesiace rehabilitacie ju dali tak do 70-80% stavu, vyjadrenie lekarov je, ze asi rok sa pohyblivost dostava do lepsieho stavu, aj ked asi 100% povodna hybnost uz nikdy nebude.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Prečítaj si tie témy čo ti odporučila aj pasuliatko..
    ...nechcem ti brať ilúzie, ale..
    ...trpezlivosť samozrejme,
    ...rehabilitovať dĺĺĺho-samozrejme,
    ...všetko je v hlave,
    ...je mladá, veľa optimizmu, držím palce!

    Oslabena noha po operacii kolena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.