Zavrieť

Porady

Môžem žiadať o zrušenie bez podielového spoluvlastníctva manželov za trvania manželstva aj v tomto prípade?

Ahojte,
v marci tohto roku som odišla od manžela a rozvádzame sa. Ešte pred manželstvom som mu požičala Sk 200.000 formou zmluvy o pôžičke, kde bolo uvedené, že keď nebudeme žiť spolu v spoločnej domácnosti, je povinný mi tieto peniaze vrátiť. Poslala som mu výzvu, kde ho žiadam o vrátenie tejto čiastky do konca novembra. Keďže viem, že peniaze na to nemá, bude nútený si zobrať úver. A keďže ešte nie sme rozvedení, bola by som dlžníkom aj ja. Preto ma napadlo, že by som požiadala o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva z toho dôvodu, aby sa potom nestalo, že on úver platiť prestane a budú naháňať s platením mňa. Viete mi poradiť, či to má význam, podať to na súd? Lebo keď som si čítala dôvody, nič takéto tam nebolo a navyše nemám ako dokázať, že to takto urobí. Ja ho len poznám a viem, že je toho schopný. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zákon vraví:

    zze/1964-40/148/2
    zze/1964-40/143a
    Naposledy upravil misoft : 08.10.17 at 06:32

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    môžeš podľa § 148 ods. 2 občianskeho zákonníka

    Môžem žiadať o zrušenie bez podielového spoluvlastníctva manželov za trvania manželstva aj v tomto prípade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.