Zavrieť

Porady

Doba určitá-znovuzamestnanie pracovníka

Potrebujem súrne poradiť.
Zamestnanec bol u nás zamestnaný od 1.4.2004 do 31.12.2005 na dobu určitú s 3-mesačnou výpovednou ôehotou. Od 1.3.2005 do 5.3.2006 bol dlhodobo PN. Od 6.3.2006 znovu nastúpil do zamestnania - doba určitá. 3-mesačná výpovedná lehota. Z dôvodu nepriaznivej situácie firmy sme s ním k 1.6.2006 rozviazali pracovný pomer. Firma sa teraz začína znovu rozbiehať. Chceme ho zamestnať od 2.11.2006.
A teraz ten problém.
Môžeme ho znovu zamestnať na dobu určitú do 28.2.2007 s 3-mesačnou výpovednou lehotou? Nevieme totiž, ako to bude s firmou pokračovať.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    ĽUBAMÁRIA
    Potrebujem súrne poradiť.
    Zamestnanec bol u nás zamestnaný od 1.4.2004 do 31.12.2005 na dobu určitú s 3-mesačnou výpovednou ôehotou. Od 1.3.2005 do 5.3.2006 bol dlhodobo PN. Od 6.3.2006 znovu nastúpil do zamestnania - doba určitá. 3-mesačná výpovedná lehota. Z dôvodu nepriaznivej situácie firmy sme s ním k 1.6.2006 rozviazali pracovný pomer. Firma sa teraz začína znovu rozbiehať. Chceme ho zamestnať od 2.11.2006.
    A teraz ten problém.
    Môžeme ho znovu zamestnať na dobu určitú do 28.2.2007 s 3-mesačnou výpovednou lehotou? Nevieme totiž, ako to bude s firmou pokračovať.
    Ďakujem za pomoc.
    Jeho doba zamestnania vo Vašej spoločnosti je podľa uvedených údajov menej ako 3 roky, berúc do úvahy aj to, že to bol opätovne uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú (§48 odst.2), to znamená že môžte s ním opäť uzatvoriť PP na dobu určitú do 28.2.2007.
    1.4.04-31.12.05 = 639 dní
    6.3.06-1.6.06 = 88 dní
    spolu= 727 dní
    3*365 = 1095 dní-727 dní = 368 dní (zostáva do vyčerpania hranice 3 rokov trvania PP na určitú dobu).

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Zamestnať ho môžete ako uvádza Martinella. Ale nepáči sa mi tam to slovné spojenie s výpovednou lehotou 3 mesiace.
    1. Keďže PP je uzatvorený na dobu určitú, PP pomer končí týmto dňom.
    2. Ak chcete s ním ukončiť PP skôr výpoveďou, výpovedná DOBA podľa ZP je len 2 mesiace. Nemôžete sa dohodnúť na 3 mesiacoch, pretože nepracoval u vás viac ako 5 rokov.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Gabi03
    Zamestnať ho môžete ako uvádza Martinella. Ale nepáči sa mi tam to slovné spojenie s výpovednou lehotou 3 mesiace.
    1. Keďže PP je uzatvorený na dobu určitú, PP pomer končí týmto dňom.
    2. Ak chcete s ním ukončiť PP skôr výpoveďou, výpovedná DOBA podľa ZP je len 2 mesiace. Nemôžete sa dohodnúť na 3 mesiacoch, pretože nepracoval u vás viac ako 5 rokov.
    Plne súhlasím, nevšimla som si že ide o výpovednú dobu, brala som to že je to skúšobná doba.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Martinella
    Plne súhlasím, nevšimla som si že ide o výpovednú dobu, brala som to že je to skúšobná doba.
    Ja ani nie teba, ale Ľubamáriu som chcela upozorniť na ten pojem
    Ospravedlňujem sa, ale tak veľmi mi to súri, že som samozrejme napísala 3-mesačná výpovedná doba namiesto 3-mesačná skúšobná lehota.
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
    Takže môžeme s ním uzatvoriť pracovnú zmluvu na dobu určitú, do 28.2.2007 s 3-mesačnou skúšobnou lehotou?

    Doba určitá-znovuzamestnanie pracovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.