Zavrieť

Porady

Obmedzenie platieb v hotovosti- výber z účtu

Prosím o názor: je porušením zákona, ak spoločník vyberie z účtu sumu 10 000,- eur na splátku svojej pôžičky, ktorú poskytol sro. Platbu v hotovosti definuje zákon o obmedzení platieb v hotovosti v § 2 ako odovzdanie bankoviek
a mincí v hotovosti v mene euro alebo bankoviek a mincí v inej mene odovzdávajúcim a prijatie tejto hotovosti príjemcom.
V tomto prípade spoločník vyberie peniaze z účtu a odovzdá sám sebe. Alebo by mal postupovať tak,že splátku pôžičky mu sro uhradí na jeho osobný účet?
Viem popísala sa už o tejto téme veľa...ale predsa, prosím o radu
kukučka Akú hodnotu má celá pôžička, 10 tis. a či viac? Už tie peniaze vybral?
Ada9 áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    "... Nešlo by o porušenie zákona, ak by si peniaze hneď na to vložil v mene právnickej osoby na bankový účet fyzickej osoby..."

    uniká mi zmysel a účelnosť takéhoto konania - ak fyzická aj právnická osoba majú svoje bankové účty, tak prečo nevykonať prevod medzi nimi ?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ide o porušenie zákona. Lebo z účtu s.r.o. to vyberáš do hotovostnej pokladne a z nej to vyplácaš v hotovosti na základe príjmového pokladničného dokladu. Taký je predpísaný obeh dokladov. Nešlo by o porušenie zákona, ak by si peniaze hneď na to vložil v mene právnickej osoby na bankový účet fyzickej osoby a o vkladovom lístku budeš v PO účtovať a nebude teda treba robiť príjmový pokladničný doklad.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Ak s.r.o. postupne spláca prijatú pôžičku od spoločníka, /prijatá v rokoch 2014/ a skor, mohla sa v roku 2015 vyplácať v hotovosti, ked nepresiahla 5 000? Ďakujem.
    profesional Nesmieš prekročiť 5000 s jedným subjektom za 12 akýchkoľvek po sebe idúcich 12 mesiacov.
    avalik Kde v zakone sa uvadza podmienka sledovat 12 mesiacov? ... zakon uvadza jeden pravny vztah, nie casove obdobie
    karakul Nikde. Resp. čítam to tu prvýkrát... ale nie som prekvapený...
      zbaliť

    Obmedzenie platieb v hotovosti- výber z účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.