Zavrieť

Porady

Problémy s RÚVZ

Prajem pekný deň a zároveň prosím o radu.
Mám uzatvorenú zmluvu s obcou o nájme predajného stánku na ambulantný predaj vareného vína, medoviny, kukurice... Zmluva je na dobu určitú a len počas víkendov na akcie (pi-so-ne.) povolenie z RÚVZ z miesta sídla môjho podnikania mám do konca roka 2013 na krátkodobé hromadné akcie.
V piatok mi prišla kontrola z príslušného úradu RÚVZ v mieste predaja a na ich príkaz môj zamestnanec musel uzavrieť predajný stánok. Ako dôvod uviedli: podľa nich je môj stánok s trvalým charakterom, no mi ho otvárame len počas akcií, ktoré sa konajú každý víkend. Vraj k trvalému stánku nebolo doložené príslušné povolenie RÚVZ ( moje je na krátkodobé akcie.) Nieje zabezpečený prísun vody, mi vodu máme v plastových nádobách čo sa pri krátkodobých akciách môže.
Mám vážne podozrenie, že niekomu môj stánok vadí a preto by som sa chcela poradiť či ich konanie bolo oprávnené, ako sa môžem brániť, prípadne kam podať sťažnosť. V pondelok som predvolaná na RÚVZ.
Mám stánok s takýmto sortimentom už vyše dvoch rokov na inom mieste a zatiaľ žiadna kontrola nemala námietky.
Za rady ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adka7755 je offline (nepripojený) adka7755

    adka7755
    Prípadne by som chcela vedieť či sa na pracovníkov hygieny vzťahuje zákon o porušení právomoci verejného činiteľa. Prosím o rady ak niekto viete. Ďakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    markosito dobry den ako ste dopadli?
    misoft Tri roky prešli, takže buď podniká ďalej, alebo ju "zotreli"....
    P.S. Sem-tam sa pozri i na dátum príspevku....
    adka7755 Hygienu sme doriešili v náš prospech, dnes presne viem komu môj stánok vadil. Ale z toho miesta som už odišla :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.