Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie pracovného pomeru podľa §69

Ahojte.Mam otazočku??? Som ZŤP a som zamestnaný na TTP. Firma v decembri vyhlásila platobnú neschopnosť. Decembrové výplaty splatné k 15tému niesu vyplatené do dnes.Firma malá úplne krachnut. Ale,, zobrala nas iná firma do podnájmu aj s 75% počtom zamestnancov. Ostatným nám dal správca konkurzu ku 30.01. výpoveď s organizačných dôvodov s 2 mesačnou výpovednou dobou. Otázka znie :Mne ako ZŤP, je táto výpoveď neplatná?? Potrebujú na to súhlas UPSVARu?? A ak je neplatná, a dňa 31.01 som doporučené poslal správcovi konkurzu Okamžité skončenie TPP podľa §69 ktora mu bola dnes 02.02.doručená, znamená to to že od zajtra som už nezamestnaný???Ďakujem pekne.
misoft Môj názor - tebe ako ZŤP môžu dať výpoveď jedine po súhlase ÚPSVR - a pokiaľ iná firma prevzala záväzky - platí to i pre ňu. Platí pre nich §66
Ty chceš podľa §69 okamžite ukončiť TPP - teda tvoje rozhodnutie - ale v tom prípade je pokračovanie §70.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Okamžité skončenie pracovného pomeru podľa §69

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.