Zavrieť

Porady

Absencia - nárok na dávku v nezamestnanosti

Prosím poradiť: za posledné tri roky bol môj známy zamestnaný do 10.9.2014. od 11.9.2014 do 10.9.2015 bol PN. počas prac.pomeru mal neospr.absenciu - nevznikol mu nárok na dávku v nezamestnanosti, preto že mal zaplatené poistenie v nezam. len za 729 dní. Dá sa jeden deň poistenia v nezam. doplatiť na SP a vznikol by mu potom nárok na podporu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Nevyjadrila si sa v predch.téme k tej mojej doplňujúcej odpovedi - kedy sa bol zaevidovať na UP ...
    beataw Ahoj, nevyjadrila som sa, lebo som nemala presné info. Jedná sa totiž o švagra, ktorý bol prepustený z práce za alkohol. Neprepustili ho však hneď (nafúkal 17.8.2014 - dali mu A) ale až 10.9.2014 a išiel hneď na PN. PN skončil 9.9.2015 a 10.9. sa išiel zaevidovať. Mrzí ma, že som založila novú debatu, nevedela som sa pripojiť k tomu predchádzajúcemu príspevku...
    veronikasad Kedy vznikol pracovný pomer ?
      zbaliť

    Absencia - nárok na dávku v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.