Zavrieť

Porady

Kedy a ako zrušiť kapitálové poistenie s pripoisteniami

Ahojte, prosím Vás o radu, kedy mám zrušiť a ako kapitálové poistenie s pripoisteniami. Dátum uzatvorenia zmluvy je 15.6.2010. Ďakujem Vám vopred.
Naposledy upravil Mariana B. : 29.04.14 at 12:00 Dôvod: zmena nazvu
5 komentárov     zbaliť
jslancik a v zmluve máš čo? predpokladám, že sa pýtaš preto, že ťa zaujíma, aby to čo najmenej "bolelo".
Muca1212 Práveže nemám zmluvu len taký papier, žiadne poistn podmienky tam nie sú. Je to Allianz. Jediné čo tam je že sa zmluva riadi ostan.OZ a Všeob.poist.podm.Allianz. diky moc.
Mariana B. Upresnite otazku - nie je jasne, na co konkretne sa pytate. Zrusit poistenie mozete hocikedy...
Muca1212 Niekde som čítala že sa to má zrušiť "nejako" aby mi nedali poplatok za zrušenie. Ale neviem ako :-(
Chobot Zrušiť sa dá živntoné poistenie do 30 dní od podpisu, v takom prípade poisťovňa vráti celé poistné. Akékoľvek zrušenie potom je už spojené s finančnou sankciou, či už vo forme dlžnéhop poistného, zníženej odkupnej hodnoty alebo žiadneho nároku na odkupnú hodnotu.

Keďže tvoje poistenie už beží od 15.6.2010, tak prvá možnosť neprichádza do úvahy. Nejakú odkupnú hodnotu by si už mala dostať. Takže stačí poisťovni napísať, že vypovedáš poistnú zmluvu a už to nechaj na nich, kedy podľa zákona poistka zanikne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kedy a ako zrušiť kapitálové poistenie s pripoisteniami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.