Zavrieť

Porady

co pri rekonstrukcii s majitelom, ktory nema lodziu?

Dobry den, potrebujem radu. Sme male SVB, zateplovali sme a zaroven sme menili zabradlie na lodziach. Meter zabradlia vysiel 100 Eur. Mame 4,5m a 6m lodzie. Jeden byt lodziu nema. Majitelka tohto bytu si teraz narokuje vyplatenie 600 Eur (hned za ten vacsi), ako kompenzaciu. Sama si znizila platby do FO a uz tam ma celkom slusny nedoplatok. Na schodzi sa jej to neodsuhlasilo, teraz mne ako predsednicke poslala list, kde ma ziada o vyplatenie tejto ciastky. Chcela by som vediet, ci z pravneho hladiska ma narok na kompenzaciu, ak ano, ci v celej vyske a ako postupovat. Cela rekonstrukcia sa rozpocitavala na m2 jednotliveho bytu. Ak by sme kompenzovali ju, mozu si narokovat aj byty, ktore maju 4,5 m lodziu. Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Myslím si, že nemá nárok na náhradu.
    U nás sú tiež byty, čo nemajú balkóny a tí, čo ich majú platia len o pár centov viacej a bude trvať desaťročia, pokým v zmysle teraz platného zákona zaplatia rekonštrukciu balkónov. Rekonštrukcia sa platila z FO a náklady na opravu jedného balkóna vyšla cca 1 300 Eur. Ten nedoplatok - tu by som už pohrozila jeho vymoženie cestou súdu alebo dražbou.
    V žiadnom prípade si majiteľka nemôže svojvoľne upraviť príspevok do FO.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    skypie Pozri príspevok
    podla mojich informacii sa zabradlie a celkovo obnova balkonov a lodzii rata ako sucast obvodovych murov a ich financovanie sa ma riesit z FO bez rozdielu. lenze jej sa to akosi neda vysvetlit, bola by som rada, keby som sa mohla obratit na nejaky paragraf alebo nieco, bo ona to chce riesit sudnou cestou a vonkoncom nemam chut to takto riesit. keby aspon dala navrh na kompenzaciu urcitej casti a nie hned na celych 600E, co predstavuje najdlhsi balkon. nemate znalost o nejakom zakone, ktory by som jej citovala v liste? resp. uz priamo nieco naformulovane?
    Uplne staci aj pohladat na porade, napr. (par. 10, ods. (3))

    http://www.porada.sk/1315400-post55.html

    skypie je offline (nepripojený) skypie

    skypie
    podla mojich informacii sa zabradlie a celkovo obnova balkonov a lodzii rata ako sucast obvodovych murov a ich financovanie sa ma riesit z FO bez rozdielu. lenze jej sa to akosi neda vysvetlit, bola by som rada, keby som sa mohla obratit na nejaky paragraf alebo nieco, bo ona to chce riesit sudnou cestou a vonkoncom nemam chut to takto riesit. keby aspon dala navrh na kompenzaciu urcitej casti a nie hned na celych 600E, co predstavuje najdlhsi balkon. nemate znalost o nejakom zakone, ktory by som jej citovala v liste? resp. uz priamo nieco naformulovane?

    skypie je offline (nepripojený) skypie

    skypie
    dakujem, uz som jej citovala zakon, ktory som nasla na porade, napriek tomu sa ide sudit, momentalne chce vymoct 450 Eur. je pravda , ze majitelom bytov s lodziami sa nenavysovala platba, takze pavdepodobne budeme musiet tu platbu navysit, ale to su minimalne sumy. tak neviem ako to dopadne, vonkoncom sa mi nechce ist na sud.

    co pri rekonstrukcii s majitelom, ktory nema lodziu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.