Zavrieť

Porady

Zriadenie prevádzky

Zdravím všetkých.
Mám obrovský problém!
Mám výrobnú živnosť - kovoobrábanie, mám vytvorenú dielňu na svojom pozemku v mestskej časti. Dielňu som si však vytvoril ešte ako fizická osoba, takže po začatí živnosti ju chcem ohlásiť ako prevádzku. Starosta mestskeho úradu mi však nechce dať povolenie nielenže na odsúhlasenie prevádzkových hodín, ale ani na jej otvorenie-zriadenie.
Čo s tým teraz? Ako mám postupovať ďalej, pretože pri mojej činnosti je prevádzka nevyhnutná.
Prosím, poraďte ako ďalej ?

Oceňujem každú dobrú radu.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
husatko
Zdravím všetkých.
Mám obrovský problém!
Mám výrobnú živnosť - kovoobrábanie, mám vytvorenú dielňu na svojom pozemku v mestskej časti. Dielňu som si však vytvoril ešte ako fizická osoba, takže po začatí živnosti ju chcem ohlásiť ako prevádzku. Starosta mestskeho úradu mi však nechce dať povolenie nielenže na odsúhlasenie prevádzkových hodín, ale ani na jej otvorenie-zriadenie.
Čo s tým teraz? Ako mám postupovať ďalej, pretože pri mojej činnosti je prevádzka nevyhnutná.
Prosím, poraďte ako ďalej ?

Oceňujem každú dobrú radu.

Aký dôvod úvadza , to je dôležité , aby si to vedel .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Aký dôvod úvadza , to je dôležité , aby si to vedel .
Kovoobrábacia dielňa potrebuje okrem iného aj súhlas životného prostredia , hygieny a podobne , aby tam nebol problém .
0 0
husatko husatko

husatko je offline (nepripojený) husatko

súhlas zo životného prostredia mám - starosta tomu neveril tak volal predo mnou priamo riaditeľovi úseku životného prostredia - ich nezaujíma pri zriaďovaní nič, prídu až po zriadení na kontrolu - na to som pripravený
0 0
husatko husatko

husatko je offline (nepripojený) husatko

poraďte prosím, čo ďalej a na koho sa môžem obrátiť?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
husatko
poraďte prosím, čo ďalej a na koho sa môžem obrátiť?
Pokiaľ si si podal písomne žiadosť o povolenie zriadenia prevádzky , tak musíš dostať písomne aj odpoveď . Ak by odpoveď znela že neschvaľujú , máš právo sa odvolať a skúšať to týmto spôsobom . Nie je predsa možné , že životné prostredie Ti predbežný súhlas dalo a starosta si bude robiť čo chce . Však je to aj v jeho záujme , Ty dane za podnikateľské priestory budeš platiť obci , ktorá z toho žije , buduje a podobne .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
husatko
poraďte prosím, čo ďalej a na koho sa môžem obrátiť?
Ešte by som Ti podaila ak v okolí Tvojho miesta bydliska existuje živnostenská komora , tak skúšaj a cez komoru . Choď sa poradiť a povedať o čo vlastne sa jedná . CHceš zamestnať aj nejakých ľudí ? Ak áno tak apeluj aj Tým , že zamestnáš niekoho a podobne .
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Možno nechce problém v obytnej časti. Kooobrábanie je hlučné a obyvatelia okolo by sa mohli sťažovať.
0 0
husatko husatko

husatko je offline (nepripojený) husatko

Práve toto je aj môj názor.
MČ tak prichádza o peniaze a ja si nemôžem dať do nákladov nič.(energia.....)

Skúsim to však znova. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
0 0
husatko husatko

husatko je offline (nepripojený) husatko

Jedna sa o mestsku časť pod lesom, kde su len rodinné domy.
Moja dielňa, resp. môj pozemok je úplne na okraji, pod lesom, skoro mimo civilizácie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
husatko
Jedna sa o mestsku časť pod lesom, kde su len rodinné domy.
Moja dielňa, resp. môj pozemok je úplne na okraji, pod lesom, skoro mimo civilizácie.

Ja v tom nevidím problém , jedine že starosta z nejakých príčin by bol osobne zaujatý .
0 0
husatko husatko

husatko je offline (nepripojený) husatko

zrejme chce nejaku kešovku.
Ja v tom nevidím nič iné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
husatko
zrejme chce nejaku kešovku.
Ja v tom nevidím nič iné.
Tak potom ,kde je problém ak ho máš okuknutého , tak konaj , určite Ti to za to stojí , či nie ?
0 0
Barbara43 Barbara43

Barbara43 je offline (nepripojený) Barbara43

K Tvojmu problému o nevydaní súhlasu:
- obráť sa na Okresnú prokuratúru, v správnom konaní to musia vyriešiť. Veď je to protiústavné, pretože Ty podnikáš na svojom, od nikoho nič nežiadaš a to je vlastne diskriminácia. A diskriminovať je v Ústave SR zakázané. Čiže žiadne prosenie, žiadne plakanie - takto to musíš riešiť. Je to síce neprirodzené, ale prokuratúru musí ešte asi dlho učiť našich radných pánov ako spolupracovať so živnostníkmi a podnikateľmi. Držím Ti palce, maj sa pekne. Barbara
0 0
adka2001 adka2001

adka2001 je offline (nepripojený) adka2001

Kedysi mal tento problém jeden klient v Žiline pri otváraní prevádzky a poradil mu vtedy - cca. 2 roky vzad, že na to nemá právo, lebo to je len oznamovacia povinnosť - teda bysi mal obci len oznámiť prevádzku, nie žiadať o povolenie jej otvorenia. Skús si to preveriť z tejto stránky.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dobry den...neviem poradit na spominany problem, ale rad by som vyuzil uz vytvorenu temu a nezakladal dalsiu kedze sa to jedna prevadzky...dufam ze autor tejto temy nebude proti.

Som zivnostnikom so sidlom firmy s adresou trvaleho bydliska. Mam v podnajme kancelariu v administrativnej budove, kde mam aj ohlasenu prevadzku. Prosim Vas mam eset nejaku povinnost napisat, ja neviem co..napr stanovy alebo na nejaky iny urad este nahlasit tuto skutocnost (vytvorenie prevadzky)? A este jednu otazku ohladne prevadzky, moja fakturacna adresa ostava tymto aj tak nezmenena? cize adresa sidla firmy?

Dakujem za hocijaku radu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
fizzy
Dobry den...neviem poradit na spominany problem, ale rad by som vyuzil uz vytvorenu temu a nezakladal dalsiu kedze sa to jedna prevadzky...dufam ze autor tejto temy nebude proti.

Som zivnostnikom so sidlom firmy s adresou trvaleho bydliska. Mam v podnajme kancelariu v administrativnej budove, kde mam aj ohlasenu prevadzku. Prosim Vas mam eset nejaku povinnost napisat, ja neviem co..napr stanovy alebo na nejaky iny urad este nahlasit tuto skutocnost (vytvorenie prevadzky)? A este jednu otazku ohladne prevadzky, moja fakturacna adresa ostava tymto aj tak nezmenena? cize adresa sidla firmy?

Dakujem za hocijaku radu
fakturačná adresa je tá istá, podľa ŽL. prevádzku by si mal nahlásiť MÚ a mať inšpekčnú knihu. Ale niektoré MU akoby to nevyžadovali a iné zasa dávajú pokutu. Tak neviem.
Fakturačnú adresu si môžeš zmeniť ale neodporúčam, lebo trvalé bydlisko je istejšie. A pre účely DPH ani nemáš inú možnosť.
Mohol by si si zadať koršešpondenčnú adresu, Na faktúrach by dávali aj presné meno a bydlisko, ale posielali by to na adresu kancelárie. Lenže to sa oplatí, ak máš na to dôvod.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Inspekcnu knihu uz mam, ale nahlasoval a potvrdzovali mi ju na zivnostenskom urade...to mam ist este s nou na MU (typujem ze to je mestsky urad)?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
uhádol si.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

lenkak
uhádol si.
Takze s nou musim ist este na mestsky urad? a to naco?

Este mam taku otazku, resp na overenie, ked zacinam podnikat (zivnostnik) tak do socialnej poistovne sa nemusim ist ani zahlasovat, vsak? az po roku...prosim potvrdte mi to alebo vyvratte...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ale ak si chceš platiť dobrovoľne aspoň nemocenské tak by si sa tam mal ísť prihlásiť. Toto odporúčam každému klientovi, lebo človek nikdy nevie čo sa prihodí a potom má aspoň trošku koruniek z pn a počas trvania pn sa neplatí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať