Zavrieť

Porady

Prosím poraďte-zmluva o účinkovaní

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu-známy ma poprosil,aby som mu urobila DP- v minulom roku bol na MD,okrem toho má potvrdenie z práce,čo je ok a ešte zmluvy o účinkovaní a o vytvorení diela-tie sú približne na 73000,-Sk. Nemá síce živnosť,ale netuším,kde tie príjmy zaradiť.Robiť A-čkové priznanie? Prosím poraďte. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivetka235 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu-známy ma poprosil,aby som mu urobila DP- v minulom roku bol na MD,okrem toho má potvrdenie z práce,čo je ok a ešte zmluvy o účinkovaní a o vytvorení diela-tie sú približne na 73000,-Sk. Nemá síce živnosť,ale netuším,kde tie príjmy zaradiť.Robiť A-čkové priznanie? Prosím poraďte. Vopred ďakujem.
    Urobíš mu DP typ B, príjmy z účinkovania a vytvorení diela dáš do tabuľky 1. v VI. oddiely (príjmy podľa §6, odst.2 písm.a), riadok 5 príjem 73000, výdavok (40% paušál - 29200). Namiesto DIČ napíš jeho rodné číslo.

    ivetka235 je offline (nepripojený) ivetka235

    ivetka235
    Ok,ďakujem veľmi pekne za radu. A ešte jedna otázočka. Tie zmluvy mal v skk,akurát jedna bola v eurách,čo bol v srbsku. Tú som prerátala kurzom NBS. Tie príjmy dám spolu do toho VI.oddielu riad.5?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivetka235 Pozri príspevok
    Ok,ďakujem veľmi pekne za radu. A ešte jedna otázočka. Tie zmluvy mal v skk,akurát jedna bola v eurách,čo bol v srbsku. Tú som prerátala kurzom NBS. Tie príjmy dám spolu do toho VI.oddielu riad.5?
    áno

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Urobíš mu DP typ B, príjmy z účinkovania a vytvorení diela dáš do tabuľky 1. v VI. oddiely (príjmy podľa §6, odst.2 písm.a), riadok 5 príjem 73000, výdavok (40% paušál - 29200). Namiesto DIČ napíš jeho rodné číslo.
    Reni, prečo RČ? Ivetka, nemá pridelené DIČ? Ešte nezabudni k výdavkom pripočítať prípadné odvody poistného.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Marína Pozri príspevok
    Reni, prečo RČ? Ivetka, nemá pridelené DIČ? Ešte nezabudni k výdavkom pripočítať prípadné odvody poistného.
    Vidiš? Neviem, či má, alebo nemá DIČ. Už som z toho domotaná, lebo som minulý týždeň robila cca 60 DP podobným prípadom (umelci) a len 3 mali pridelené DIČ.

    Pravdaže, aj poistné, ak nejaké zaplatil mimo PP.

    ivetka235 je offline (nepripojený) ivetka235

    ivetka235
    Dič nemá pridelené a poistné,aspoň podľa toho čo viem, tiež žiadne neplatil. A to že bol na MD,to nevadí,však?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivetka235 Pozri príspevok
    Dič nemá pridelené a poistné,aspoň podľa toho čo viem, tiež žiadne neplatil. A to že bol na MD,to nevadí,však?
    Tak platí, čo som napísala predtým. A to, že bola na MD, nie je podstatné pri jej DP.

    ivetka235 je offline (nepripojený) ivetka235

    ivetka235
    ok,ďakujem. a ešte by som sa chcela opýtať,však nemá čiast.inval.dôchodok vplyv na NČ? Však má nárok na celých 98496,-?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivetka235 Pozri príspevok
    ok,ďakujem. a ešte by som sa chcela opýtať,však nemá čiast.inval.dôchodok vplyv na NČ? Však má nárok na celých 98496,-?
    má nárok na celu NČZD, ak nebola starobná, predčasne starobná a výsluhová dôchodkyňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.