Zavrieť

Porady

VRP a platba na účet

Čaute, mal by som len takú jednoduchú otázočku.

Ak niekomu dám blok z VRP, môže mi to zaplatiť na účet? resp. ak pošlem balík na dobierku cez poštu a na účte budem mať príjem od pošty.

Je to účtovne v poriadku?

Som neplátca DPH.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    keď ti niekto platí na účet, nemáš prečo mu dávať blok z pokladne. Lebo neplatí v hotovosti.
    To je proste platba na účet. Pokladna sa používa vtedy, keď dostaneš peniaze do ruky

    V prípade dobierky na pošte ide tiež o platbu na účet. Iba že by si si nechal dobierku vyplácať v hotovosti, čo by bola dosť dobrá blbosť, lebo za dobierku v hotovosti sú dosť vysoké poplatky.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak das niekomu dokkad z VRP ... davas mu doklad o tom, ze si prijal platbu v hotovosti = penuaze do ruky ... alebo ti zakaznik zaplatil na mieste kartou, cez tvoj terminal

    platba na dobierku sa neeviduje vo VRP - zakaznikovi do balika das doklad o kupe tovaru (mozes ho nazvat aj faktura), resp. dodaci list a doklad zasles emailom, ak ste dohodnuti - no a fakturu si v uctovnictve uhladis (likvidujes) bud dokladom z posty ak je dobierka v hotovosti a ten bude priloha k PPD v pokladni (nie VRP!), alebo dobierku prijmes na ucet a prijem zaevidujes v banke na zaklade vypisu z banky
    Naposledy upravil avalik : 31.08.20 at 05:55

    VRP a platba na účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.