Zavrieť

Porady

nezaslané potvrdenie o prijme

Zdravím všetkých na porade,

Poradu sledujem už zopár dní a potreboval by som od Vás radu. Momentálne som študent a ako každý študent si privyrábam pracou na dohodu. Problém spočíva v tom, že mi zamestnavatel nezaslal potvrdenie o prijme, hoci som ho o to písomne a niekolkokrát telefonicky ziadal.
Kvoly nezaslanému potvrdeniu prídem o značnú časť danového preplatku a neviem ako sa môžem domáhat, aby mi potvrdenie firma zaslala.
Na danovom urade mi poradili aby som vypracoval neuplne danové priznanie a ked sa domozem dokladov, ktoré momentalne nemam, mam zaslat dodatocné danove priznanie, aké paky na to mam pouzit mi vsak nevedela poradit...
Mate niekto s podobnou situaciou skusenosti?

s pozdravom

Marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Môjmu manželovi bývalý zamestnávateľ neposlal potvrdenie. Doporučene poslal len list, že to má pripravené a môže si to prevziať osobne do 31.03.2008. Viackrát telefonicky ju urgoval a ona mu poslala toto. Tak som mu prefotila zákon a vyznačila červenou farbou, že zamestnávateľ má povinnosť doručiť do 10.03.2008 potvrdenie, aby si zamestnanec mohol urobiť daň. priznanie do 31.03.2008. Išiel za ňou a povedal jej, že porušuje zákon a hrozia jej za to veľké pokuty. Hneď mu to dala a ešte sa mu aj ospravedlnila. A mohlo to byť bez stresov. Doporučujem spraviť to isté. A ešte viac prikrášliť.
    dakujem velmi pekne - pomohli ste mi, nasiel som si aj zakon na porade a uz písem zamestnavatelovi liebesbrief

    nezaslané potvrdenie o prijme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.