Zavrieť

Porady

Vypocet materskej dovolenky - ukoncenie pracovnej zmluvy

Na matersku dovolenku mam nastupit 23.7.2013 ....pracovna zmluva mi konci 31.7.2013..myslim si ze mi zmluvu uz nepredlzia.Chcem sa spyat....ci sa mi bude materska vypocitavat z platu ktory som dostala rok predtym...tych 65 %....alebo mi pojde len zaklad...nejakych 195 eur....alebo len prvy mesiac mi pojde +65% alebo pocas celých 6 mesicaov...??,..pracovala som neprerusene 3 roky.... V priemere som zarabala 500 eur..aka by bola materska.....?eur .dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    informácie máš pomýlené.....prečo iba z minima? prečo iná MD v prvý mesiac ?
    budeš mať MD vypočítavanú z roku 2012.......s predpokladom, že máš splnenú podmienku 2 rokov a 270 dní poistenia
    Takze mi matersku budu vypocitavat z platu za rok 2012...??....nebudu brat do uvahy ze tyzden na to mi konci pracovna zmluva..?,...tu vysku materskej plati stat alebo zamestnavatel..tych + 65%.?.....podmienku o odpracovani 2roky a 270 dni nepretrzite...mam splnene..len neviem....ci ta materska za prvych 6 mesiacov bude vyssia ...ked k 31.7.2013 mi konci pracovna zmluva a budem nezamestnana...dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jozefka 2003 Pozri príspevok
    Takze mi matersku budu vypocitavat z platu za rok 2012...??....nebudu brat do uvahy ze tyzden na to mi konci pracovna zmluva..?,...tu vysku materskej plati stat alebo zamestnavatel..tych + 65%.?.....podmienku o odpracovani 2roky a 270 dni nepretrzite...mam splnene..len neviem....ci ta materska za prvych 6 mesiacov bude vyssia ...ked k 31.7.2013 mi konci pracovna zmluva a budem nezamestnana...dakujem
    Materké - ako ti už napísala Mila123, ti sociálna poisťovňa vypočíta z príjmu súčasného zamestnávatela za rok 2012. Tvoj pracovný pomer skončí dňom dohodnutým v prac.zmluve, t.j. 31.7.2013.

    Problém nie je vo výške, ani dobe poberania materského, ale v tom, že po skončení pracovného pomeru počas poberania rod.príspevku nebudeš poistená v nezamestnanosti a tak ti po skončení rod.dovolenky nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Co to pre mna znamena...bduem si musiet niekde nieco platit..??..Alebo budem sa musiet evidovat na irade prace a stat to bude za mna platit....??...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jozefka 2003 Pozri príspevok
    Co to pre mna znamena...bduem si musiet niekde nieco platit..??..Alebo budem sa musiet evidovat na irade prace a stat to bude za mna platit....??...
    Nebudeš si musieť nič platiť.
    Po skončení prac.pomeru treba odniesť do zdr.poisťovne rozhodnutie o priznaní materského zo SP a po narodení dieťaťa rodný list. Platitelom zdr.poistenia bude za teba štát.

    Po narodení dieťaťa treba isť do sociálnej poisťovne (lehota je tuším 40 dní, ale treba ísť čo najskôr) a prihlásiť sa na dôchodkové poistenie ako osoba starajúca sa o dieťa - štát bude za teba platiť dôch.poistenie. Ak by si počas rod.dovolenky začala pracovať na dohodu, musíš sa z dôch.poistenia odhlásiť.
    Dakujem velmi pekne za rady. A este jedna kontrolna otazka....takze prvych 6 mesiacov budem poberat matersku s pripocitanim aj tych 65%, alebo nie?Len základ?Na matersku nastupim ako zamestnana ktora splna podmienky 2roky a 270 dni...takze oni nebudu zistovat ze o tyzden nato mi konci pracovna zmluva či..??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jozefka 2003 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne za rady. A este jedna kontrolna otazka....takze prvych 6 mesiacov budem poberat matersku s pripocitanim aj tych 65%, alebo nie?Len základ?Na matersku nastupim ako zamestnana ktora splna podmienky 2roky a 270 dni...takze oni nebudu zistovat ze o tyzden nato mi konci pracovna zmluva či..??
    materskú budeš poberať po dobu 34 týždňov, máš na ňu nárok, tak ako je uvedené v predch.príspevkoch.
    Po skončení prac.pomeru treba riešiť len zdravotné poistenie. SP až po pôrode.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jozefka 2003 Pozri príspevok
    Takze mi matersku budu vypocitavat z platu za rok 2012...??....nebudu brat do uvahy ze tyzden na to mi konci pracovna zmluva..?,...tu vysku materskej plati stat alebo zamestnavatel..tych + 65%.?.....podmienku o odpracovani 2roky a 270 dni nepretrzite...mam splnene..len neviem....ci ta materska za prvych 6 mesiacov bude vyssia ...ked k 31.7.2013 mi konci pracovna zmluva a budem nezamestnana...dakujem
    budeš mať ku dňu ukončenia riadnej MD za posledné 3 roky poistená (u teba zamestnaná) 2 roky,

    Vypocet materskej dovolenky - ukoncenie pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.