Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP

Ahojte, začala som robiť mzdu jednemu zamestnancovi v programe MRP ,ale neprišla som na to ako si mám dať definície účtov . Ak si dam dochádzku za celý mesiac tak mi ju nechce preratať ,lebo neviem ako mám nadstaviť jednotlive odvody.Vedel by mi niekto poradiť? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Skús si prejsť všetky poistné v mzdových číselníkoch, či máš platnosť parametrov a tak isto v pracovnom pomere si prejdi všetky poistné - musíš tam mať platnosť parametrov - od dátumu začiatu pracovného pomeru

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    renka104 Pozri príspevok
    Ahojte, začala som robiť mzdu jednemu zamestnancovi v programe MRP ,ale neprišla som na to ako si mám dať definície účtov . Ak si dam dochádzku za celý mesiac tak mi ju nechce preratať ,lebo neviem ako mám nadstaviť jednotlive odvody.Vedel by mi niekto poradiť? Ďakujem pekne
    Máš mzdy cez Win alebo DOS?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    renka104 Pozri príspevok
    Mám ich cez DOS
    Ak myslíš definíciu účtu zamestnanca na ktorý mu pôjde výplata, tak choď do
    Personalistika-Prac.pomery-otvor si daného zamestnanca- F4 a tam zadáš jeho číslo účtu. Neviem či Ti ide o toto, ak nie, napíš konkrétnejšie.

    renka104 je offline (nepripojený) renka104

    renka104
    Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    renka104 Pozri príspevok
    Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať
    Konkrétne odvody do poisťovní si môžeš upraviť :
    Mzdy-Mzdový číselník-Práca so mzdovým číselníkom a tam si nájdeš konkrétnu poisťovňu, fondy-SP a dá sa upraviť ak máš niečo zle nastavené-percentá, účty... atď. Neviem, ako Ti počíta mzdu, ak si dáš výpočet? Máš to vypočítané v poriadku? Ťažko jej radiť, neviem stále o čo konkrétne ide.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    renka104 Pozri príspevok
    Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať
    Ja tiež robím Mzdy v DOSe.
    Treba si otvoriť Personalistiku, potom zamestnanca a dolu v lište sú napísané pomôcky, napr. F3 až F9 (mzdové údaje)-tu treba všetko pozrieť a zakliknúť, čo treba, napr. odvody, atď.

    renka104 je offline (nepripojený) renka104

    renka104
    Ja som to robila doteraz ručne ale je s tým vela roboty a až teraz to skúšam zo systému takže ani sama neviem čo tam musím mať všetko ponadstavované takže som rada za každú pomoc

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    renka104 Pozri príspevok
    Ja som to robila doteraz ručne ale je s tým vela roboty a až teraz to skúšam zo systému takže ani sama neviem čo tam musím mať všetko ponadstavované takže som rada za každú pomoc
    OK, renka, kľudne sa ozvi a napíš.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    V programe MRP Mzdy win - Výstupy - RZZP - Export oznámenia (dávka 542) mi vždy hlási: stav chybná
    a to č.r. 3, Kód ES004 Názov chyby: Nesprávny formát stĺpca: Detail chyby: cislo Uctu, očakávaný formát: ^\d{16}$
    Neviem prísť na chybu????
    Ak už niekto posielal RZZP (ZP Dôvera) - dávka 541 mi pekne prešla, ale dávka 542, t.j. oznámenie zamestnávateľa, to mi nechce prejsť.
    Ďakujem
    Naposledy upravil m.hladka : 03.06.09 at 21:22 Dôvod: doplnenie textu

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Robím mzdy v MRP DOS, máme v dôvere viacej poistencov, čiže máme povinnosť elektronického zasielania výkazov, lenže neviem ako treba ten výkaz z DOS-u prekopírovať do Tento počítača, vie mi niekto pomôcť, vopred ďakujem

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Robím mzdy v MRP DOS a neviem kde mám nastaviť DDS zamestnanec a zamestnávateľ v percentách. Pomôže niekto? Ďakujem.

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom- Položka DDS - keď tam vojdeš je tam zadanie percenta pre zamest. a zamestnanca.
    Ak nemáš položku pre DDS : Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - dole odkaz Pridanie - dôchodkové pripoistenie /tam potom nastavíš všetko potrebné/.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    dušinka Pozri príspevok
    Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom- Položka DDS - keď tam vojdeš je tam zadanie percenta pre zamest. a zamestnanca.
    Ak nemáš položku pre DDS : Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - dole odkaz Pridanie - dôchodkové pripoistenie /tam potom nastavíš všetko potrebné/.
    Nemám položku pre DDS, skúsim zadať, snáď zvládnem, ďakujem.

    dušinka je offline (nepripojený) dušinka

    dušinka
    Prosím Vás, ako ste si poradili s výpočtom náhrady mzdy počas PN pri nepravidelnom pracovnom čase - 12 hodinové zmeny. /mzdy MRP -DOS/
    MRP na moje maily nereaguje.
    Jedná sa mi hlavne o zadanie PN cez dochádzku. Ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.