Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi pohostinstvom a pivárňou (výčap piva)

Dobrý deň. Mam k dispozícii priestory a chcel by som ich využiť na zriedenie pohostinstva s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál alebo piváreň s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál. Aký je rozdiel a čo sa lepšie papierovo vedie?????... Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    pelexi Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mam k dispozícii priestory a chcel by som ich využiť na zriedenie pohostinstva s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál alebo piváreň s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál. Aký je rozdiel a čo sa lepšie papierovo vedie?????... Vopred ďakujem za všetky odpovede.
    Čo vy rozumiete pod pojmom pohostinstvo? Ak by išlo len o predaj na priamu konzumáciu alko, nealko, pivo atď, tak je to vlastne to isté ako piváreň - voľná živnosť. Ak to beriete ako pohostinskú činnosť podľa živnostenského zákona, tak potom by išlo o remeselnú živnosť / zahŕňa prípravu a predaj jedál- reštaurácia/, v rámci ktorej môžte podávať na priamu kozumáciu aj tepelne rýchlo upravované mäsové výrobky a bezmäsité jedlá.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    akina Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa, dvakrát som odklikla odpoveď.
    Veď si je vymaž sama.

    Klikni na "uprav" a tam zaškrtni vymazanie.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    pelexi Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mam k dispozícii priestory a chcel by som ich využiť na zriedenie pohostinstva s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál alebo piváreň s podávaním tepelne rýchlo upravovaných jedál. Aký je rozdiel a čo sa lepšie papierovo vedie?????... Vopred ďakujem za všetky odpovede.
    Nevyrývam, ale rozosmialo ma to. Ešte ani nezačal a už chce riediť

    pelexi je offline (nepripojený) pelexi

    pelexi
    Kazu Pozri príspevok
    Nevyrývam, ale rozosmialo ma to. Ešte ani nezačal a už chce riediť
    som rad že som ta pobavil ale skôr než sa do niečoho pustím si rad zistím čo najviac . Nechcem isť do toho naslepo

    pelexi je offline (nepripojený) pelexi

    pelexi
    akina Pozri príspevok
    Čo vy rozumiete pod pojmom pohostinstvo? Ak by išlo len o predaj na priamu konzumáciu alko, nealko, pivo atď, tak je to vlastne to isté ako piváreň - voľná živnosť. Ak to beriete ako pohostinskú činnosť podľa živnostenského zákona, tak potom by išlo o remeselnú živnosť / zahŕňa prípravu a predaj jedál- reštaurácia/, v rámci ktorej môžte podávať na priamu kozumáciu aj tepelne rýchlo upravované mäsové výrobky a bezmäsité jedlá.
    V mojom prípade remeselná živnosť neprichádza do úvahy. Ale ďakujem vám za vás čas.

    Rozdiel medzi pohostinstvom a pivárňou (výčap piva)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.